• BITCOIN/TL
  2074393,607
  % 0,89
 • ETHEREUM/TL
  100558
  % -0,42
 • RIPPLE/TL
  16.17
  % 0,42
 • BITCOIN CASH/TL
  15907.31,748
  % -3,59
 • LITECOIN/TL
  2601.76
  % 2,49
 • COSMOS HUB/TL
  265.99
  % 0,49
 • CARDANO/TL
  14.95
  % 0,30
 • TETHER/TL
  32.54
  % 0,26

Enflasyon Verileriyle Birlikte Bitcoin 31 Bin Doları Geçti

Enflasyon Verileriyle Birlikte Bitcoin 31 Bin Doları Geçti

Bitcoin, 31 bin dolar civarında işlem gördü ve Cuma gününden itibaren marjinal bir şekilde yükseldi ancak yine de dar aralığının içinde. Mayıs ayının başından bu yana, yatırımcılar enflasyonun gidişatı ve küresel ekonomi ile ilgili net göstergeler beklerken Bitcoin, günün olaylarına bağlı olarak bu seviyenin biraz üzerinde ve altında dalgalandı.

Bitcoin 31 bin doların üzerinde kalır mı?

Öte yandan kripto yatırımcıları, Vladimir Putin’in herhangi bir Batılı uzun menzilli roket sistemi teslimatının zarar görebileceği konusunda uyardığı için, Cuma günü için planlanan ABD enflasyon veri raporu ve Rusya’nın Kiev’e hava saldırısı düzenlemesi ve yurtdışından bağışlanan tankları imha ettiğini iddia etmesi konusunda gergin. Moskova’yı “henüz vurmadığı nesnelere” vurmaya teşvik ediyor.

Geçen hafta, öncü kripto para 29.250 dolarda (FTX borsasında) sona erdi, ardından tekrar yükseldi ve hatta sadece birkaç gün önce 32 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in piyasa değeri hala 593 milyar dolar civarında ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti şimdi %46’nın üzerinde.

Çin, Vatandaşlarına Ücretsiz Dijital Yuan Dağıtıyor

Çin'in çeşitli bölgelerinin, COVID-19 tarafından yok edilen bir ekonomiyi canlandırmak için sakinlerine ücretsiz dijital yuan dağıttığı bildirildi. Çin, tekrarlanan karantinalar yoluyla koronavirüsü durdurmak için sıfır toleranslı bir yaklaşım benimsedi. Xiong'an New Area, ekonomisini yeniden inşa etmek ve güçlendirmek amacıyla devlete ait kripto para biriminin (e-CNY) 50 milyonunu dağıtırken, Shenzhen şehri de aynı nedenden dolayı 30 milyon dijital yuan dağıtmayı planlıyor. Dijital yuan'a ABD yasağı Guangzhou'nun Nansha Bölgesi, yemek ve perakende

İlgili İçerik

Bitcoin fiyat görünümü

 • Bitcoin’in fiyatı sonunda bu aralığın dışına çıkabilirse, 50 günlük hareketli ortalama çizgisi ve 35 bin dolarlık alan büyük olasılıkla önemli direnç seviyeleri olarak hizmet edecek ve kırılmazsa bir sonraki bacağın düşmesini tetikleyecektir.
 • Öte yandan düşüş eğilimi hala mevcut ve amiral gemisi kripto fiyatı, bir rahatlama sıçraması meydana gelse bile 28 bin doların altına düşebilir. Böyle bir durumda, bir sonraki talep bölgesi 24 bin dolar olacaktır.
 • İkincisi tutunamazsa, en değerli kripto, 2017 boğa piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesini 17 bin ila 20 bin dolar aralığında yeniden test edebilir, bu seviye sonunda ayı piyasasının dibi olarak hareket edebilir.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, geçtiğimiz iki hafta boyunca marjinal bir artışla 1.87 bin dolar civarında işlem görüyordu ve 2 bin doların altında tuttuğu aralığın içindeydi.

LINK ve ADA, sırasıyla %5 ve %3 artışla en büyük kazananlar arasında yer aldı. Hafta sonları yaygın olduğu gibi, ticaret hafifti.