• BITCOIN/TL
  1915830,118
  % 1,30
 • ETHEREUM/TL
  103416
  % 0,89
 • RIPPLE/TL
  16.03
  % 7,61
 • BITCOIN CASH/TL
  12418.73,703
  % 7,29
 • LITECOIN/TL
  2300.91
  % 2,09
 • COSMOS HUB/TL
  203.53
  % 2,97
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,12
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,28

Bitcoin’de Çöküş Başladı: 22 Bin Dolara Geriledi

Bitcoin’de Çöküş Başladı: 22 Bin Dolara Geriledi

Başka bir yıl, başka bir Bitcoin çöküşü. En azından dışarıdan görünen bu. Ama daha yakından bakın ve bu sefer gerçekten farklı görünüyor.

Pazartesi günü Bitcoin, Celsius borç verme platformu tarafından para çekme işlemlerinin dondurulmasının ardından, yatırımcıların daha agresif Federal Rezerv sıkılaştırması üzerine bahisleri artırmasıyla genel bir riskten kaçınma zeminine eklendikten sonra, yaklaşık 18 ayın en düşük seviyesi olan 22.603 dolara geriledi.

Bitcoin, önceki yarılanma döngüsü zirvesinin en yüksek seviyelerinin altına düşmek üzere. Bu daha önce hiç olmayan bir şey ve kriptodaki yatırım vakası için önemli.

PayPal’dan Dev Adım: Kripto Para Transferine İzin Verecek

PayPal, kullanıcıların kripto para birimini günlük yaşamlarına daha iyi dahil etmelerini sağlamak için özelliklerini genişletiyor. Bitcoin ve Ethereum resmi olarak harici cüzdanlara aktarılabilir. Uzun zamandır beklenen özellik, kripto ve günlük kullanım arasında kusursuz bir entegrasyon oluşturuyor ve kripto para hizmetlerinin popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Finans devi tarafından yapılan resmi bir açıklamada şirket, “Bugünden itibaren PayPal, PayPal ile diğer cüzdanlar ve borsalar arasında yerel kripto para transferini destekliyor” dedi. Yeni özellik

İlgili İçerik

Bitcoin neden düşüyor?

Her dört yılda bir, madencilerin blok zincirindeki işlemleri kaydetmelerine izin veren algoritmik sorunları çözmek için aldıkları kripto miktarı yarıya iniyor. Bu her gerçekleştiğinde, parabolik bir ralliyi tetikledi. Art arda gelen her zirve bir öncekinden daha yüksekti ve yeni bir zirve oluşturulduğunda fiyatlar bir daha asla dipleri tekrar ziyaret etmedi.

Ancak bu, tarihsel bir meraktan daha fazlasıdır. Bir önceki döngüde ne kadar geç kalmış olursanız olun, en tepede satın almış olsanız bile, dört yıl beklediğiniz sürece hep para kazandınız. Ve elbette, her yarılanmanın fiyat üzerinde daha küçük bir ters etkisi oldu.

Şimdi 19,511 doların altına düşersek -şu an bulunduğumuz noktadan yüzde 10 puan biraz fazla- bu artık doğru olmayacak.

Ve bu, sermayeyi çekme ve döngüyü devam ettirmenin birincil yolu olarak para kazanma yeteneğine dayanan Bitcoin için yatırım durumuna ciddi şekilde zarar verebilir. Şimdi, 18.000 dolara düşüşün Bitcoin’in sonunu getireceğini bilmiyoruz. Ancak uzun vadeli anlatıyı ciddi şekilde baltalayacaktır.