• BITCOIN/TL
  2205563,262
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  125507
  % -0,05
 • RIPPLE/TL
  17.06
  % 0,33
 • BITCOIN CASH/TL
  15241.67,640
  % -2,73
 • LITECOIN/TL
  2696.29
  % -0,95
 • COSMOS HUB/TL
  277.4
  % 1,32
 • CARDANO/TL
  14.78
  % -0,08
 • TETHER/TL
  32.14
  % -0,07

PayPal’dan Dev Adım: Kripto Para Transferine İzin Verecek

PayPal’dan Dev Adım: Kripto Para Transferine İzin Verecek

PayPal, kullanıcıların kripto para birimini günlük yaşamlarına daha iyi dahil etmelerini sağlamak için özelliklerini genişletiyor. Bitcoin ve Ethereum resmi olarak harici cüzdanlara aktarılabilir.

Uzun zamandır beklenen özellik, kripto ve günlük kullanım arasında kusursuz bir entegrasyon oluşturuyor ve kripto para hizmetlerinin popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Finans devi tarafından yapılan resmi bir açıklamada şirket, “Bugünden itibaren PayPal, PayPal ile diğer cüzdanlar ve borsalar arasında yerel kripto para transferini destekliyor” dedi.

Yeni özellik, PayPal’ın 2020’nin sonlarında kripto teklifini ilk başlattığı zamandan beri devam eden bir çabadır. O zamanlar, kullanıcıların yalnızca dört kripto para birimini (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin) satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin veriliyordu.

Fakat bu para birimlerindeki fonlar MetaMask, Coinbase veya donanım cüzdanları gibi harici hedeflere aktarılamadı. Artık palpal hesaplarınızdan kripto para birimini diğer cüzdanlara ve borsalara aktarabilirsiniz.

PayPal ile kripto para alımı/satımı yapmak mümkün

Kripto alanındaki bir PayPal yöneticisi, bu özelliğin kripto satın alma teklifinden bu yana kullanıcılardan en çok talep edilen özellik olduğunu söylüyor. Bu, PayPal müşterilerinin artık desteklenen paraları PayPal’a aktarabileceği anlamına gelir.

Ayrıca kriptoyu uygulamasından borsalar ve donanım cüzdanları dahil olmak üzere harici kripto adreslerine taşıyabilir ve diğer PayPal kullanıcılarına “saniyeler içinde” kripto gönderebilirsiniz.

Müşteriler, blok zincirine bağlı olan ve kripto varlığına bağlı olarak değişen harici transferler gerçekleştirirken ağ ücretlerinden sorumludur. PayPal, kullanıcılarına Ekim 2020’de kripto satın alma, satma ve tutma olanağı verdi.

PayPal, dijital para birimlerinin ödemenin geleceği olduğuna inanarak kripto para birimi çabalarını durdurma belirtisi göstermiyor. Yeni kripto para transferi özelliği önümüzdeki haftalarda ABD genelinde kullanıma sunulacak.