• BITCOIN/TL
  2191034,256
  % -0,70
 • ETHEREUM/TL
  124647
  % -1,00
 • RIPPLE/TL
  16.95
  % -0,48
 • BITCOIN CASH/TL
  15009.46,637
  % -3,94
 • LITECOIN/TL
  2686.67
  % -1,36
 • COSMOS HUB/TL
  274.9
  % 0,64
 • CARDANO/TL
  14.7
  % -0,59
 • TETHER/TL
  32.16
  % -0,04

Bitcoin Ve Altcoin’e Yatırım Yapanlar Dikkat

Bitcoin Ve Altcoin’e Yatırım Yapanlar Dikkat

Kısa sürede parasının değer kazanmasını isteyenler veya kolay yoldan para kazanmak isteyenler Bitcoin ve Alcoin’lere yönlendiler. Bu yatırım sayesinde çok fazla para kazanan olmasının yanında parasının hepsini kaybedende var. Bu konu hakkında konuşan Bursa Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, “ Bu yatırımların risk içeren bir alım satım yöntemi olduğunu bilmekte fayda var. Bunları hala düzenleyen veya denetleyen bir kurum bulunmuyor.

Bunu sunan platformlar veya borsalar sorumluluk üstlenmiyor. Bundan dolayı para kaybettiğiniz zaman bunu hukuki yollarla geri alabilirisiniz ama uzun bir süreç gerekmektedir. Bu durumda riskli buluyorum. Kullanıcılara tavsiyem, başlangıç seviyesinde küçük rakamlarla bu işe girmeleri ve bildikleri platform üzerinden işlem yapmaları gerek çünkü işi yapan 300 ‘den  fazla borsa platformu bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Bursa Teknik Üniversitesi İşletme  Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yazıcı’dan Gelen Açıklama

Bitcoin’in fiyatının artmasıyla altcoinlere olan taleplerde arttı. Bundan dolayı altcoinlerde ciddi bir miktarda talep, hem de fiyatlarda artma var.  Son 10 gündür 40-50’lere varan hareketleri gözlemliyoruz. Bu yatırımı yaparken insanlar risk aldıklarını bilmesi gerekiyor. Aldığınız altcoin veya Bitcoin’lerin dijital cüzdanla saklanması gerek. Bunları fiziksel olarak saklayamazsınız. Bundan dolayı bir dijital cüzdan açmalısınız.

Bunu kullandığınız platform sağlıyorsa arda var oluyor, eğer sağlamıyorsa da dışardan ayrı bir dijital cüzdana sahip olmanıza gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından hesaba EFT, havale ya da kredi kartı yolu ile para göndermeniz gerekmektedir. Göndermiş olduğunuz bu para sonrasında da bir alım satım emri oluşturmak gerek. Belli işlemler sonrasında hesabınıza aldığınız Bitcoin veya altcoinler geçiyor.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, 2017 senesinde Bitcoin blockchain’i içerisinden bir kararla ayrılarak piyasaya sürülmüş bir sanal para birimidir ve ayrıca BCH ile gösterilmektedir. En fazla işlem görmekte olan sanal para değerleri içerisinde yer almaktadır. Bitcoin sistemi içerisinde bulunmakta olan blok kaydetme özelliği bulunmakta olan işlemlerin belli bir zaman ve ayrıca limit ile kısıtlanmış olması, yapılmakta olan işlemlerin yavaşlamasına sebep

İlgili İçerik

Esas yöntem budur fakat dikkatli olunması gerek hususlar bulunuyor. Birincisi bilgisayarda kötü yazılımların bulunması ve virüslerin bulaşması söz konusu olabilir. Kopyala yapıştır yöntemi ile para gönderimi yaparken işlem yapmış olduğunuz dijital cüzdan hesap numaraları oluyor. Söz konusu olan hesap numaralarını kopyalarken yanlışlık yaparsanız ya da virüs yoluyla yapıştırmış olduğunuz hesap numaraları bilinçli şekilde değiştirilirse, parayı yollamak istediğiniz kişi sizin para göndermek istediğiniz kişi olmayabilir. Bu konuda işte hackerler devreye giriyorlar” dedi.