• BITCOIN/TL
  2093853,278
  % -3,70
 • ETHEREUM/TL
  102819
  % -3,09
 • RIPPLE/TL
  17.14
  % -3,81
 • BITCOIN CASH/TL
  15678.15,454
  % -5,28
 • LITECOIN/TL
  2726.66
  % -3,33
 • COSMOS HUB/TL
  274.7
  % -4,61
 • CARDANO/TL
  15.54
  % -5,92
 • TETHER/TL
  32.57
  % 0,03

Bitcoin Gold Artış Gösterdi

Bitcoin Gold Artış Gösterdi

Bilindiği üzere birçok kripto para türü var. Bunların bazıları unutulup gidiyor. İşte bunlardan bir tanesi de Bitcoin Gold. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki Bitcoin Gold’un bildiğimiz Bitcoin ile hiçbir alakası yok. Bitcoin Gold 2017 yılında hard fork yani sert çatallanma işlemiyle birlikte Bitcoin ile ayrılmış bir kripto para birimi. Hatta o dönemde Bitcoin Gold gibi Bitcoin’den ayrılan Bitcoin Cash ve Bitcoin Diamond gibi diğer alternatifler piyasada Bitcoin Gold’a göre çok daha fazla popülerdi. Bitcoin Gold tamamen unutulmuş bir altcoin olarak karşımıza çıkıyordu.

Değerini 2’ye Katladı

2018 Şubat’tan itibaren isminden neredeyse hiç bahsedilmeyen Bitcoin Gold (BTG) 1 hafta içinde neredeyse değerini 2’ye katladı ve %173’lük artışla yatırım yapanları da şaşırttı. Peki bu nasıl böyle bir artış yaşadı diye düşünüyorsanız olay tamamen yanlış anlaşılmadan ibaret. Brezilya yatırım bankası BTG Pactual Gemini borsasında bir saklama yöntemi için bir ekip oluşturdu ve yanlış anlaşılma böylece başlamış oldu. Bu işlemden sonra Brezilya’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual ile hiçbir alakası olmayan Bitcoin Gold’un değerini paylaştı. İşte bunu gören yatırımcılar da bunu bir işaret olarak görüp Bitcoin Gold’a yatırım yapmaya başladı. Bu talep dalgasından sonra da Bitcoin Gold otomatik olarak artış göstermeye başlayınca yatırımcılar tarafından unutulan Bitcoin Gold gündeme geldi.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, 2017 senesinde Bitcoin blockchain’i içerisinden bir kararla ayrılarak piyasaya sürülmüş bir sanal para birimidir ve ayrıca BCH ile gösterilmektedir. En fazla işlem görmekte olan sanal para değerleri içerisinde yer almaktadır. Bitcoin sistemi içerisinde bulunmakta olan blok kaydetme özelliği bulunmakta olan işlemlerin belli bir zaman ve ayrıca limit ile kısıtlanmış olması, yapılmakta olan işlemlerin yavaşlamasına sebep

İlgili İçerik

Bitcoin Gold’un gündeme gelmesiyle birlikte Bitcoin Gold’un Bitcoin’in ucuzu bir yancısı olduğu gibi yanlış bilgiler de yayılmaya başladı. Fakat Bitcoin Gold yöneticileri bu olay sonrasında ortada yanlış anlaşılma olduğunu bildiren bir açıklama yapmadılar. Belki de onlar da bu fiyat artışından dolayı memnundurlar. Önümüzdeki günlerde Bitcoin Gold’un fiyat dalgalanmasının nasıl devam edeceği konusu da şimdiden merak konusu.