• BITCOIN/TL
  2078634,263
  % 1,67
 • ETHEREUM/TL
  100574
  % 0,06
 • RIPPLE/TL
  16.14
  % 1,07
 • BITCOIN CASH/TL
  15931.03,301
  % -2,38
 • LITECOIN/TL
  2600.92
  % 3,41
 • COSMOS HUB/TL
  266.56
  % 1,82
 • CARDANO/TL
  14.96
  % 1,47
 • TETHER/TL
  32.53
  % 0,38

En İyi 4 Kripto Para Platformu

En İyi 4 Kripto Para Platformu

Bitcoin’in son zamanlarda rekor üstüne rekor kırması insanların kripto paralara olan ilgisini artırmış durumda. Kripto Para borsasında yer almak, alım satım işlemleri yapmak isteyenler hangi platforma üye olacağı konusunda karar veremiyorsa, aşağıda listelenen kripto para platformları hakkında verilen temel bilgiler ışığında karar alabilir.

 • Binance

2020 yılı sonu itibariyle son 24 saat hacim ortalaması 10 milyarı bulan Binance kripto para alım satımı yapmak isteyenler için en güvenilir, en pratik platformlardan biri olacaktır. Binance’da 300’e yakın coin mevcuttur. TL ile alım satım yapabileceğiniz pek çok coin bulunmaktadır. TL dışında coinlere yatırım için TL’yi 876 farklı para birimi ile değiştirebilir ve kolayca yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kripto Paralar

Kripto para borsası son dönemlerde adından sıkça söz ettirmektedir. Birçok yatırımcı ve analistler için en iyi yatırım araçlarından biri olarak gösterilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise çevresel faktörlerden ve politik kararlardan etkilenmemesidir. Piyasada birçok sayıda kripto para çeşidi vardır. En meşhuru herkesin bildiği gibi Bitcoin’dir. Peki Bitcoin harici, en çok tercih edilen kripto para çeşitleri nelerdir?

İlgili İçerik
 • Kraken

2011 yılında ABD’de kurulan kripto para platformu Kraken Amerika’nın hemen hemen her eyaletinde ve 176 farklı ülkede kripto para alım satım olanağı sunan dünyanın en büyük dördüncü kripto para borsasıdır. Türkçe dil desteği sunmaması Türk kullanıcılar için olumsuz bir özellik olsa da hızlı işlem, güvenlik ve kredi kartıyla yatırım yapabilme olanağı yatırımcılar için tercih noktasında öne çıkmaktadır.

 • Paribu

Türkiye merkezli kripto para platformu olan Paribu 2017 yılından beri varlığını sürdürmektedir. Yaklaşık 1 milyon kullanıcıya sahip platformun en iyi yanları; Türk borsası olduğundan kullanıcılara kolay gelmesi, Türkçe desteği oluşu ve 7/24 havale ile para yatırılabilmesidir. Olumsuz yanı olarak ise altcoin çeşitliliğin az oluşu gösterilebilir.

 • BTC Turk

BtcTurk Türkiye merkezli kripto para platformu aynı zamanda ülkemizin en büyük platformları arasında yer almaktadır. Ortalama işlem hacmi 250 milyonu bulan platformun en güzel yanları hızlı işlem yapabilme, papara ile havale yapılabilme ve Türkçe oluşu sıralanabilir. Ancak Paribu’da olduğu gibi burada da bütün altcoinler bulunmamaktadır.

Dünya’da ve ülkemizde en çok tercih edilen kripto para platformları bu şekildedir. Platformu seçerken ilk gözetmeniz gereken kriterler; güvenilirlik, hacim ve coin sayıları olmalıdır. Hacmi olan piyasalar bol fırsat sunarken coin çeşitliliği yatırım çeşitliliği sağlar ve güvenilirlik ise yatırımlarınızın güvende kalmasına olanak tanır.