• BITCOIN/TL
  1912550,432
  % 1,45
 • ETHEREUM/TL
  103268
  % 1,08
 • RIPPLE/TL
  15.88
  % 6,81
 • BITCOIN CASH/TL
  12362.79,513
  % 7,54
 • LITECOIN/TL
  2297.16
  % 2,13
 • COSMOS HUB/TL
  203.04
  % 3,07
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,37
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,21

Orta Doğu’nun En Büyük Bankası Kripto Ticaretine Başlıyor

Orta Doğu’nun En Büyük Bankası Kripto Ticaretine Başlıyor

İsrail’in en büyük bankası Bank Leumi, blockchain şirketi Paxos ile bir ortaklığın ardından kripto para ticaretini mümkün kılan ilk İsrail bankası olacağını duyurdu.

Bank Leumi’nin dijital platformu Pepper Invest, Paxos ile bankanın müşterilerinin kripto para alma, tutma ve satmalarına olanak sağlayacak bir anlaşmaya vardı ve Bank Leumi’nin bu hizmeti yakın gelecekte müşterilerine sunması bekleniyor.

Bir Ülke Daha Kripto Ticaretine İzin Verdi

Dijital Ekonomi Bakanı Jane Hume, Avustralya hükümetinin kripto borsaları için bir piyasa lisans rejimi oluşturarak "Avustralyalıların kripto varlıklarına güvenli ve güvenli bir şekilde yatırım yapmasına izin vereceğini" duyurdu. Hume, Pazartesi öğleden sonra bir politika belgesinin parçası olarak yayınlanacak olan rejimin, Avustralya kripto işletmeleri formda doğrulama alacağı için etkileşimde bulundukları kripto hizmetlerine güvenebilecekleri sinyali olduğunu belirtti. Pazartesi günü Blockchain Australia etkinliğinde konuşan Hume, "Morrison hükümeti, tüketicilerin kripto satın almak için kullandıkları

İlgili İçerik

Bank Leumi’den kripto hamlesi

Leumi grubu ve blok zinciri altyapı platformu Paxos arasındaki son ortaklık, İsrail bankasının yeni hizmetiyle sonuçlandı. Bu erken aşamada, yalnızca Bitcoin ve Ethereum ticarete açık olacak ve müşterilerin bir kripto cüzdanı indirmelerine gerek kalmayacak, ancak Pepper Invest’teki ticaret hesaplarını gerçekleştirebilecekler.

Ek olarak, banka bunun karmaşıklığını müşterileri adına yöneteceğinden, Pepper Invest müşterilerinin vergilerini bu ticaret hesabı altında yönetmeleri gerekmeyecektir. Bank Leumi’nin resmi açıklaması şöyle:

“Basit satış prosedürü, şu anda mevcut olan araçları kullanarak kripto para birimlerini cari hesapta bulunan paraya dönüştürmenin mevcut zorluğuyla ilgili önemli bir yeniliktir.”

İsrail’deki bu yeni hizmet, İsrail bankacılık sisteminin kullanıcılarına, dünya çapında çok az bankanın yaptığı şekilde kripto para birimine erişim sağlıyor. Düzenleyici onayın ardından Leumi, kripto ticaret hizmetini başlatmaya hazır olacak.

Pepper CEO’su Uri Natan, İsrail’de kripto ticaretine öncülük etme konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Müşterilerimize bir cüzdan indirmek zorunda kalmadan ve herhangi bir işlem yapmadan kripto para ticareti yapmalarını basit, güvenli ve güvenilir bir şekilde sunan İsrail’deki bankacılık sisteminde ilk ve dünyadaki birkaç platformdan biri olmaktan gurur duyuyoruz.”

Bankalar kripto hizmetlerine ek olarak stabilcoin hizmetlerini de keşfediyor. Çoğu banka, izin verilen blok zinciri ağlarında parayı tokenleştirmeye bağlı kalsa da, birkaçı halka açık blok zincirlerini destekliyor.