• BITCOIN/TL
  2066393,416
  % 4,78
 • ETHEREUM/TL
  99576
  % 2,98
 • RIPPLE/TL
  16.28
  % 3,46
 • BITCOIN CASH/TL
  15550.94,282
  % 5,84
 • LITECOIN/TL
  2639.64
  % 4,23
 • COSMOS HUB/TL
  267.11
  % 3,76
 • CARDANO/TL
  14.72
  % 3,87
 • TETHER/TL
  32.54
  % 0,19

Bir Ülke Daha Kripto Ticaretine İzin Verdi

Bir Ülke Daha Kripto Ticaretine İzin Verdi

Dijital Ekonomi Bakanı Jane Hume, Avustralya hükümetinin kripto borsaları için bir piyasa lisans rejimi oluşturarak “Avustralyalıların kripto varlıklarına güvenli ve güvenli bir şekilde yatırım yapmasına izin vereceğini” duyurdu.

Hume, Pazartesi öğleden sonra bir politika belgesinin parçası olarak yayınlanacak olan rejimin, Avustralya kripto işletmeleri formda doğrulama alacağı için etkileşimde bulundukları kripto hizmetlerine güvenebilecekleri sinyali olduğunu belirtti.

Pazartesi günü Blockchain Australia etkinliğinde konuşan Hume, “Morrison hükümeti, tüketicilerin kripto satın almak için kullandıkları borsalara güvenebileceklerinden emin olmak istiyor” dedi.

“Kripto değerleri yumurta gibi artacak ve azalacak ve hükümet tüketicileri piyasa oynaklığından koruyamayacak ve korumamalıdır da. Ancak Avustralyalı yatırımcılar, güvenebilecekleri lisanslı bir Avustralya borsası kullanırlarsa bu borsaya güvenebileceklerinden emin olacaklar. Bu, benzersiz bir Avustralya kalite damgası olacak.”

Avustralya kripto yasası nedir?

Ek olarak, federal hükümet kripto borsaları için saklama düzenlemeleri getiriyor. Hume’a göre, hükümetin Avustralya’nın kripto endüstrisinin büyümesine yardım etmedeki rolü, kripto yatırımcısı ile borsa arasında “güven” olmasını sağlamak.

Politikaların tanıtılması, önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşmesi planlanan federal seçimden önce olacak.

“Birçok yorumcu, kriptoyu finansal ürünler rejimine sokmamızı istedi, ancak kripto varlıkları, hükümetin finansal ürünlerde olduğu gibi güven sağlamasını gerektirmez.”

Hume, “Bugün özetlenen velayet ve takas tekliflerimizi teslim etmek için öncü mevzuat, Koalisyonun bir sonraki hükümet döneminde en büyük öncelik olacak” dedi.

Dev Bankanın CEO’sundan Kritik Kripto Açıklaması!

Singapur'un en büyük finans kurumu DBS Bank'ın CEO'su Piyush Gupta, kripto para birimlerinin altına ve mevcut finansal sistemdeki rolüne bir alternatif haline gelebileceğine inanıyor. Ancak dijital varlıkların "bildiğimiz şekliyle para" haline gelebileceğini düşünmüyor. DBS Bank'ın üst düzey yöneticisi, The Economic Times için yakın tarihli bir röportaj sırasında birkaç popüler kripto para birimi hakkındaki düşüncelerini yayınladı. Varlık sınıfının birçok savunucusuna benzer şekilde Gupta, Bitcoin'in altına ve değerine alternatif olabileceğini öngördü. [ilgiliMakale

İlgili İçerik

Dijital Hizmetler Yasası’nın dört temel ilke tarafından yönlendirileceğini öngörüyor: Teknoloji tarafsızlığı; öngörülmemiş koda ilişkin geniş esnek ilkeler; bürokratik kurumlardan ziyade bakan tarafından düzenleme; ve hükümet içinde, işbirliğine ve uygun yetkilere, kaynaklara ve personele sahip olmak.

Aynı zamanda Dijital Hizmetler Yasası’nın oluşturulmasının, blok zincirini düzenleyen düzenlemelerin Şirketler Yasası’nda bir araya getirilmesini önleyeceğini söyledi.

Avustralya’nın Man Adası’na veya Bahamalar’a veya “düzenleme konusunda ilham almak için bu vergi cennetlerinden herhangi birine” bakması gerektiğini söylemeye devam etti.

“Yapmamamız gereken işlemleri istemeden vergilendirmememizi sağlamak için radikal vergi değişiklikleri için tartışmaktan korkmuyorum. Ama daha da iyisi, insanların yapmak istediği bir yargı yetkisi olarak görüldüğümüz bir sistem elde etmeye çalışmak. Çünkü vergi sistemimiz açık ve temiz, düzenleyici ortamımız da açık ve temiz.”