• BITCOIN/TL
  2191034,576
  % -0,70
 • ETHEREUM/TL
  124647
  % -1,00
 • RIPPLE/TL
  16.95
  % -0,48
 • BITCOIN CASH/TL
  15009.46,699
  % -3,94
 • LITECOIN/TL
  2686.67
  % -1,36
 • COSMOS HUB/TL
  274.9
  % 0,64
 • CARDANO/TL
  14.7
  % -0,59
 • TETHER/TL
  32.16
  % -0,04

Avrupa Merkez Bankası, Kripto Düzenlemesinin Devreye Girmesini İstiyor

Avrupa Merkez Bankası, Kripto Düzenlemesinin Devreye Girmesini İstiyor

AB Ekonomik ve Mali İşler Konseyi toplantısının ardından basına konuşan Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, sözde MiCA mevzuatının mümkün olan en kısa sürede yürürlüğe girmesinin “kritik derecede önemli” olduğunu söyledi.

Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatı, gelişen kripto para piyasasını geniş bir şekilde düzenlemek için bir yapı sağlamak için birkaç yıldır üzerinde çalışılmaktadır. Geçişiyle ilgili bir oylamanın 28 Şubat’ta yapılması gerekiyordu, ancak yasa tasarısındaki ifadelerin Bitcoin’i (BTC) güvence altına alan enerji yoğun çalışma kanıtı sürecini aşırı derecede kısıtlayabileceği ve hatta yasaklayabileceği eleştirisi üzerine bugün süresiz olarak askıya alındı. ağ, diğerleri arasında.

Avrupa Merkez Bankası’ndan Kripto Piyasaları mevzuatı açıklaması

Rusya’nın AB ve ABD tarafından uygulanan katı mali yaptırımlardan kaçınmaya yardımcı olmak için kripto para ağlarını nasıl kullanabileceği konusunda birçok spekülasyon olsa da, birçok hukuk ve blok zinciri uzmanı bunun mümkün olduğuna ikna olmuş değil.

ECB’den Lagarde verdiği demeçte, “Bir yasağı atlatmanın her zaman cezai yolları vardır, bu yüzden MiCA’nın bir düzenleyici çerçeveye sahip olmamız için mümkün olduğunca çabuk geçmesi çok kritik önem taşıyor.” dedi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Avrupa Birliği’nin Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettikten sonra yaptırımlardan kaçmasını önleyen kripto para birimi düzenlemesini onaylamak için hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Lagarde, Rusya’nın kripto para kullanıp kullanamayacağı sorulduğunda bir basın brifinginde, “Bir yasağı aşmaya çalışmanın her zaman cezai yolları vardır, bu yüzden MiCA’nın mümkün olduğunca çabuk geçmesi çok kritik bir önem taşıyor, böylece cezaları atlamak için düzenleyici bir çerçevemiz var” dedi.

Almanya, İtalya ve İspanya da dahil olmak üzere altı üye devletten oluşan bir grup, yeni AB kara para aklamayla mücadele otoritesinin gözetiminde kripto para birimlerini de dahil etmek istiyor.

2 trilyon dolarlık kripto para piyasası, şirketler ve yatırımcılar getiri elde etmeye çalıştıkça patladı, ancak aynı zamanda yaygın anonimlik suçluları ve haydut ulusları cezbettiği için kolluk kuvvetleri için yeni bir cephe açtı.