• BITCOIN/TL
  2120202,302
  % -2,96
 • ETHEREUM/TL
  112938
  % -2,33
 • RIPPLE/TL
  15.9
  % -4,97
 • BITCOIN CASH/TL
  12676.65,153
  % -8,61
 • LITECOIN/TL
  2359.42
  % -6,52
 • COSMOS HUB/TL
  216.61
  % -6,67
 • CARDANO/TL
  12.37
  % -7,62
 • TETHER/TL
  32.5
  % -0,97

Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche coin konsensus yapısına sahip olan ve içerisinde Slash, Snowflake ve Avalanche dört farklı evre bulunmaktadır. Bir karara varılması için fikir birliği oluşması gerekmektedir. Bunun sayesinde Avalanche’ in %51’ i daha korunaklı olduğu söylenebilir.

Avalanche Özellikleri

Kripto para veya coin denilince akla madencilik gelmektedir. Ancak Avalanche olan Kripto para madencilik yapılma olanağına sahip değildir.  Bu para birimi için kolay ve güvenilir uygulamalar ile karmaşık yapıya sahip kural setleri blok zinciri ağı oluşturmaktadır. Maksimum 3 saniye süren bir işlem vardır. Ethereum ile karşılaştığında bu süre altı dakikaya kadar çıkar bilir.

Stablecoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Sabit değerli coin bir diğer adıyla Stablecoin nedir, ne işe yarar ve diğer coinlerden ne gibi farkı vardır? Son zamanlardaki gelişmelerden de anlaşılacağı gibi piyasada ani değişiklikler sık sık yaşanabilmektedir. Bu değişiklikler fiyat istikrarının sağlanması noktasında yatırımcıları zor durumda bırakabilmektedir. İşte tüm bu dalgalanmalardan korunabilmek ve fiyat istikrarını sağlayabilmek için yollar aranmaya başlanmıştır. Bu noktada Stablecoin ortaya çıkmıştır. Stablecoinlerin değeri bir başka varlığa entegre edilmiştir. Aslında Stablecoin USD, EUR gibi

İlgili İçerik

Uzmanların yaptığı karşılaştırma ile Avalanche Ethereum yada Bitcoin’ e kıyaslandığında enerji verimliliği daha fazladır. Bu durum Kripto para olan talebi daha da çoğaltır. Bu AVAX coin e Avalanche ağı güvence altına alınarak token ile platform üzerinden yeni bulunan ağları oluşmak amacı kullanılır.

Avalanche (AVAX) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’ de , Türk lirası ile Avalanche satın almak  sanıldığının aksine çok kolay bir şekilde almak mümkün dür. Her hangi bir teknik bilgiye ve resmi bir evraka ihtiyaç duyulmadan Avalanche satın alınabilir.