• BITCOIN/TL
  2130976,426
  % 1,04
 • ETHEREUM/TL
  115357
  % -0,19
 • RIPPLE/TL
  16.05
  % 0,18
 • BITCOIN CASH/TL
  12807.71,698
  % 1,66
 • LITECOIN/TL
  2456.89
  % 2,64
 • COSMOS HUB/TL
  224.83
  % 0,55
 • CARDANO/TL
  12.61
  % 1,33
 • TETHER/TL
  32.81
  % 0,92

Almanya mali otoritesi BaFin’den Binance’e uyarı geldi

Almanya mali otoritesi BaFin’den Binance’e uyarı geldi

Almanya mali otoritesi BaFin’den Binance’e uyarı geldi

Son Geçtiğimiz haftalarda Tesla ve Coinbase iki farklı şirketlerinin token’laştırılmış var olan hisselerini borsa bünyesinde konulup ve satışa sunan Binance’e Almanya mali otoritesi BaFin’den kısa zamanda bir ceza uyarısı gönderildi. Gönderilmiş olan bu ceza mesajında borsanın, yatırımcı insanlar bu token’ları prospektüs gibi olay yaşanmadan sunması nedeniyle ceza gönderilebileceği uyarısında bulunuldu.

Dünyanın en lider ve en büyük borsası olarak bilinen Binance Pazartesi günü yapmış olduğu bir duyuruda, Tesla ve Coinbase sahip olduğu hisselerinin yanı sıra MicroStrategy, Apple ve Microsoft belirli hisselerini de borsa bünyesinde satışa konulacağı belirtilmişti.

Fakat Reuters’de yer alan farklı bir habere göre; dün sıralarında borsaya Alman mali otoritesi BaFin’den bir uyarı daha gelmiş oldu. İlgili kurumdan yapılmış olan  uyarıda, şu anda Binance bünyesinde satışa sunulmuş olan Tesla, Coinbase ve MicroStrategy kurumlarının token’laştırılmış belirli hisseleri için borsanın var olan resmi internet sitesinde belirli bir prospektüs gözükmemekte. Bu durum ise Avrupa Birliği Menkul Kıymet Kanunu’nun es geçilmesi anlamına gelmekte. Yani Binance 5 milyon euro ya da geçen yılın belirli iş yükünün yüzde 3’lük bir kısmına tekabül edeceği şekilde bir para cezası uygulanabilir.

En İyi 4 Kripto Para Platformu

Bitcoin’in son zamanlarda rekor üstüne rekor kırması insanların kripto paralara olan ilgisini artırmış durumda. Kripto Para borsasında yer almak, alım satım işlemleri yapmak isteyenler hangi platforma üye olacağı konusunda karar veremiyorsa, aşağıda listelenen kripto para platformları hakkında verilen temel bilgiler ışığında karar alabilir. Binance 2020 yılı sonu itibariyle son 24 saat

İlgili İçerik

Bu kurumdan borsaya yapılmış olan uyarıda ise şu ifadeler yer almakta:

“BaFin, Binance Almanya’nın ülke genelinde gerekli olarak görülen prospektüsleri açıklamadan belirtilen hisse token’ları satmış olduşundan şüphe duyulacak bilgilere sahiptir. Menkul kıymet yatırımları yalnız gerekli olan bilgiler göz önünde tutularak yapılması gerektiğini unutmamalı”

Geçtiğimiz hafta da ise  BaFin ve AB otoritelerinin Binance’in tokenize edilmiş olan hisse adımı konusunda belirli araştırma yapmış olduğu yönünde haberler ortaya çıkmıştı.