• BITCOIN/TL
  1913882,605
  % 1,98
 • ETHEREUM/TL
  103356
  % 1,55
 • RIPPLE/TL
  16.04
  % 7,89
 • BITCOIN CASH/TL
  12431.56,537
  % 8,34
 • LITECOIN/TL
  2296.25
  % 2,46
 • COSMOS HUB/TL
  203.26
  % 3,40
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,76
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,24

2022’ye Girerken Alınması Gereken 3 Kripto Hissesi

2022’ye Girerken Alınması Gereken 3 Kripto Hissesi

Deutsche Bank, 2022’ye doğru giden piyasa trendlerini inceleyen geniş tabanlı yıl sonu anketinde, bazı etkileyici sonuçlarla birlikte kriptoyla ilgili bir bölüm ekledi. Araştırma analisti Brian Bedell, kripto bölümündeki katılımcıların büyük bir çoğunluğunun “alım satım, yatırım veya işlemde kripto para birimi kullanımlarını %70 veya daha yüksek bir oranda artırmayı beklediğini” söyledi.

Bu sonuç göz önüne alındığında, kripto para birimlerinin değer saklama biçimi olduğu konusunda hemfikir olunduğunu gösteriyor.

Satın Alınması Gereken Kripto Hisseleri

Bütün bunlar bizi kripto ile ilgili hisse senetleri noktasına getiriyor. Kripto çılgınlığına karışan çok sayıda şirket var ve yatırımcılar genellikle borsa aracılığıyla kriptoya girmenin bir yolunu bulabilirler. Bitcoin madenciliği, dijital para birimi finansmanı, çevrimiçi ticaret… Hepsi benzersiz nitelikler sağlar.

Bunu akılda tutarak, üç kripto hisse senedinin ayrıntılarını almak ve onları neyin harekete geçirdiğini bulmak için TipRanks veritabanına daldık. Platform, bunların Strong Buy hisse senetleri olduğunu ve daha da önemlisi, üçünün de önemli ölçüde yukarı yönlü potansiyel sunduğunu ortaya koydu.

Stronghold Dijital Madenciliği (SDIG)

Bir bitcoin madenciliği şirketi olan Stronghold ile başlayalım. Stronghold, bitcoin madenciliğinde her zaman önemli olan güç kullanımını “çevreye faydalı bir kömür atık elektrik üretim tesisi”ne dayandırdı ve Pennsylvania eyaletinde bir Kademe II alternatif enerji sistemi sınıflandırması aldı.

Stronghold, önceki dönemlerin çevresel karışıklıklarını temizlemeye yardımcı olmak için 21. yüzyıl bitcoin madenciliği ve enerji teknolojisini kullanmakla övünüyor.

Stronghold, bu yılın Ekim ayında halka arz yoluyla halka açık ticaret piyasalarına girdi. Şirket, her biri 19 dolar olan 6,68 milyon hisseyi piyasaya, 16 ila 18 dolar olan beklenen fiyatlandırmanın üzerinde koydu. Halka arz, başlangıçta talep edilen 90 milyon dolar yerine 127 milyon doların üzerine çıktı. Ticaret 20 Ekim’de başladı ve hisse o günü 28 doların üzerinde kapattı. O zamandan beri %61 düştü.

Silvergate Sermayesi (SI)

Sıradaki Silvergate, dijital para birimi endüstrisi için finansal hizmetler sağlama konusunda uzmanlaşmış, Kaliforniya’ya bağlı bir ticari bankadır. Silvergate’in 21 yıllık bir kârlılık geçmişi var ve 4.7 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Şirketin müşteri tabanında 1.300’den fazla dijital para birimi ve fintech müşterisi var.

2021’in üçüncü çeyreğinde şirket, dijital para birimi işinde güçlü ardışık kazançlar gördü. Toplam dijital para birimi müşterileri 2. çeyrekte 1.224’ten 1.305’e yükselirken, ortalama dijital para birimi müşteri mevduatı 9,9 milyar dolardan 11,2 milyar dolara yükseldi. Dijital para birimi segmentiyle ilgili ücretler daha değişkendi. Getirilen 8.1 milyon dolar, 2. çeyrekteki 11,3 milyon dolardan düştü, ancak yine de yıllık %145 arttı.

Coinbase Global (COIN)

Kripto para birimi değişiminde önemli bir isim olan Coinbase Global, 70 milyondan fazla doğrulanmış kullanıcıya sahip bir değişim platformu işletiyor ve 100’den fazla ülkede her çeyrekte 327 milyar dolardan fazla kripto ticareti yapıyor. Coinbase, 68 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve platformunda 255 milyon doların üzerinde varlık talep ediyor.

Bu yılın Nisan ayında Coinbase, doğrudan bir listeleme yoluyla NASDAQ’da halka açıldı. Hisse senedi ilk gününü hisse başına 328 dolardan kapattı ve o zamandan beri aylarda yüksek düzeyde oynaklık gördü. Hisseler şimdi ilk günkü kapanışına göre %20 değer kaybetti.

Kripto hisse senedi ticareti için iyi fikirler bulmak için, TipRanks’in tüm hisse senedi analizlerini birleştiren yeni başlatılan bir araç olan TipRanks’in Satın Alınacak En İyi Hisse Senedi’ni ziyaret edin.