• BITCOIN/TL
  1989031,525
  % -5,39
 • ETHEREUM/TL
  108877
  % -4,47
 • RIPPLE/TL
  15.57
  % -1,50
 • BITCOIN CASH/TL
  11555.58,443
  % -8,52
 • LITECOIN/TL
  2281.88
  % -6,62
 • COSMOS HUB/TL
  219.92
  % -0,22
 • CARDANO/TL
  12.19
  % -3,75
 • TETHER/TL
  32.95
  % 0,42

ABD’nin Kripto Açıklamasıyla Bitcoin Tırmanışa Geçti!

ABD’nin Kripto Açıklamasıyla Bitcoin Tırmanışa Geçti!

Bitcoin (BTC) Çarşamba günü toplandı ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in istemeden yayınlanan açıklamalarının Başkan Joe Biden’in yaklaşan kripto siparişinin dijital varlık endüstrisini düzenlemede yapıcı bir yaklaşım alacağını ortaya koymasının ardından kripto pazarını yukarı itti.

Yellen, Çarşamba günü yayınlanması planlanan ancak Salı günü gece saatlerinde yayınlanan bir bildiride, “Kripto para birimleriyle ilgili bir başkanlık yürütme emri, ABD politikasını ajanslar arasında koordine ettiği için ‘sorumlu inovasyonu destekleyecektir’ dedi.

Yellen, “Yönetim emri uyarınca Hazine, paranın ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bir rapor hazırlamak için kurumlar arası meslektaşlarıyla ortak olacak” dedi.

Biden, Endüstri Baskısı Sonrasında Kripto Teklifini İmzalayacak

Yönetimin planlarına aşina olan birkaç kişiye göre, ABD Başkanı Joe Biden bu hafta ABD hükümetinin kripto para birimi stratejisini özetleyecek bir yürütme emri imzalamaya hazırlanıyor. Müzakereleri tartışırken isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, emrin federal kurumları potansiyel düzenleyici değişiklikleri ve ayrıca dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendireceğini söyledi. Beyaz Saray'ın kriptoya yaklaşımı, Washington ve müttefiklerinin Rusya'ya yaptırımlar getirmesi nedeniyle son haftalarda yeni dikkat çekti ve buradaki firmaların ve bireylerin

İlgili İçerik

ABD kripto için ne dedi? Kriptoda son durum

CoinDesk’in Yellen’ın yorumlarını bildirmesinin ardından Bitcoin yaklaşık %7 artarak 41.900 dolara yükseldi ve piyasa sinirlerini yatıştırdı. CoinDesk verilerine göre ETH, SOL, LUNA gibi diğer önde gelen kripto para birimleri de bunu izledi.

Gemini Trust’tan Cameron Winklevoss, “Yorumlara dayanarak, kripto EO olumlu ve sorumlu inovasyonu destekleyecek dijital varlık politikasına koordineli ve kapsamlı bir yaklaşım çağrısında bulunuyor” dedi.

Winklevoss, “Düşünceli kripto düzenlemesine yönelik bu yapıcı yaklaşımı alkışlıyorum ve ABD’nin kriptoda lider kalmasını sağlamak için çeşitli paydaşlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray’ın kripto para birimlerine yönelik uzun zamandır beklenen yürütme emri, varlıklı Rusların Batı tarafından uygulanan ekonomik yaptırımları atlamak için Bitcoin ve dolar sabit paraları kullanabileceği spekülasyonları sayesinde son zamanlarda büyük ilgi gördü. Bu nedenle birkaç analist, Biden yönetiminin gelişen kripto sektörü üzerinde sert bir tavır alacağından endişe ediyor.

Yellen’ın yorumları dengeli bir yaklaşımı ortaya çıkarırken, kriptonun yasadışı finansman için kullanımına ilişkin endişeler devam ediyor. Yellen’in şimdi silinen açıklamasında, “Yönetim emri, yasa dışı finansmanla ilgili riskleri, tüketicileri ve yatırımcıları korumayı ve finansal sistem ve daha geniş ekonomiye yönelik tehditleri önlemeyi ele alacak” dedi.

9 Mart tarihli açıklama Salı gecesi Hazine Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlandı ve yayınlandıktan kısa bir süre sonra kaldırıldı.