• BITCOIN/TL
  2185495,579
  % -0,44
 • ETHEREUM/TL
  113920
  % -1,46
 • RIPPLE/TL
  20.74
  % 5,52
 • BITCOIN CASH/TL
  12218.46,381
  % -2,87
 • LITECOIN/TL
  2414.72
  % 1,51
 • COSMOS HUB/TL
  206.61
  % -0,02
 • CARDANO/TL
  13.78
  % -1,25
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,10

23 Yaşındaki Yatırımcı, Kripto ile Köşk Satın Aldı

23 Yaşındaki Yatırımcı, Kripto ile Köşk Satın Aldı

Avustralya’da yaşayan genç bir yatırımcı, 2020 boğa koşusu sırasında yükselen emlak fiyatlarının üstesinden gelmek ve hayalindeki eve sahip olmak için birkaç yıl boyunca Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) biriktirdi.

23 yaşındaki Loi Nguyen, yatırımcı olarak yolculuğuna 2017 yılında birkaç yüz dolar değerinde BTC, ETH ve geleneksel hisse senedi satın alarak başladı. Bununla birlikte Ekonomi lisansı alırken kriptoya olan ilgisi yeni zirvelere ulaştı:

“Üniversitede enflasyon üzerine bir kurs aldığımda kripto hayatıma geri döndü. Bitcoin’in dezenflasyonist olabileceğini öğrendim.”

Nguyen, geleneksel bankaların sunduğu düşük faiz oranlarının (%0,5’ten az) emlak piyasasına girmesine asla yardımcı olamayacağını açıkladı. Genç yatırımcı, dolar-maliyet ortalaması (DCA) yatırım stratejisini izleyerek, 2018’in geçici ayı piyasasının ortasında portföyünü kripto para birimlerine çevirmeye devam etti:

“Birçok risk aldığımın farkındayım. Satın alma gücümü korumak, mevcut birikimlerimi korumak, paramın azalmadığından emin olmak istedim.”

Kripto birikimi ile emlak yatırımı

COVID-19 pandemisinin başlangıcında geleneksel piyasalar çökerken, Nguyen’in kripto yatırımları hisse senedi portföyünün değerini aştı. Bu, yatırım odağının geleneksel pazarlardan kripto para birimlerine kaydığı ve sonunda birkaç ay içinde 1 BTC biriktirdiği zamandı.

Emlak satın alma niyetiyle Nguyen, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştığı bir zaman çizelgesi olan Kasım-Aralık 2021’de kripto yatırımlarını nakite çevirdi. Toplamda, genç Avustralyalı kripto portföyünün yarısından daha azını sattı ve bankayı peşinatın bir parçası olarak göstermek için ona yaklaşık 31.400 dolar bıraktı.

Nguyen, Brisbane’de 314.000 ABD doları (430.000 Avustralya doları) değerinde tek yatak odalı bir daire satın aldı ve Nguyen, “Bunun yaklaşık yarısı kriptodan oluşuyor” dedi.

Dünyanın En Büyük Ödeme Sisteminden Kripto Adımı

Ödeme devi Stripe artık kripto para birimi borsaları, dijital cüzdanlar ve NFT pazarları dahil olmak üzere kripto işletmelerini destekliyor. Haber, şirketin kurucu ortağı John Collison tarafından Twitter aracılığıyla ve Stripe'in Web3 evrenindeki kullanım durumlarını açıklayan bir sayfaya bağlantıyla paylaşıldı. Borsalar için, platformların küresel itibari para birimlerindeki ödemeleri sorunsuz bir şekilde işlemesine ve 45'ten fazla ülkede itibari para ödemelerine olanak tanır. Dijital cüzdanlar için, kullanıcıların Bitcoin, Ether ve Bored Apes'lerini kullanışlı

İlgili İçerik

Avustralyalı siber güvenlik danışmanı Siber Güvenlik Endüstrisi Danışma Komitesi, kısa süre önce kriptoya özel sayısız fırsatı vurguladı. Kripto Paraları Keşfetme başlıklı çalışma, Avustralya pazarında kripto para birimlerine ilişkin daha fazla netlik ve güven elde etmek için düzenleyici bir ortama duyulan ihtiyacın altını çiziyor.

Federal danışman, minimum siber güvenlik standartları, yetenek (özel eğitim yoluyla farkındalık) ve liderliği takip etme yaklaşımı ve operatör şeffaflığı olan “Avustralya’da kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde benimsenmesini sağlamaya yardımcı olabilecek” dört temel alanın araştırılmasını tavsiye ediyor.