• BITCOIN/TL
  2065516,503
  % 5,35
 • ETHEREUM/TL
  99827
  % 4,32
 • RIPPLE/TL
  16.29
  % 5,14
 • BITCOIN CASH/TL
  15735.49,436
  % 7,47
 • LITECOIN/TL
  2654.08
  % 5,57
 • COSMOS HUB/TL
  268.27
  % 4,81
 • CARDANO/TL
  14.79
  % 5,13
 • TETHER/TL
  32.52
  % 0,08

19 Milyonuncu Bitcoin Kazıldı: Neden Çok Önemli?

19 Milyonuncu Bitcoin Kazıldı: Neden Çok Önemli?

Bitbo’dan gelen verilere göre 19 milyonuncu Bitcoin çıkarıldı. Madenciliği yapılacak iki milyondan az bitcoin kaldığından, Bitcoin’in sınırlı arzı daha da sınırlı hale geldi.

Dönüm noktası, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun, Bitcoin’in dijital alanda kıtlığı sağlamak için bilgisayar biliminin farklı alanlarında onlarca yıllık araştırmayı nasıl bir araya getirebildiğini gösteriyor.

Şu anda bir madenci, çıkarılan blok başına 6.25 BTC kazanıyor. Blok ödülü, Nakamoto’nun 50 BTC ödülü veren ilkini çıkardığından beri, her 210.000 blokta bir -kabaca dört yılda bir- yarıya indirildi.

Şimdi her blokta daha az yeni Bitcoin dağıtılıyor, bu da varlığın kıtlığını daha da artırıyor. Bu nedenle, 19 milyon Bitcoin madenciliği yaklaşık bir 14 yıl sürse de, protokol bugün olduğu gibi kalırsa, kalan 2 milyon 2140’a kadar basılmayacak.

Sınırsız Bitcoin Üretmek Mümkün mü?

Bitcoin bir yazılım parçasına dayandığından, birisinin Bitcoin’in maksimum arzını yukarıda belirtilen sınırın üzerine çıkarmak için bir kod değişikliği yapması teorik olarak mümkündür. Ancak ilginç bir şekilde, Bitcoin protokolünün 21 milyon arz sınırı, teknik incelemesinde veya kodunda yazmıyor.

Bununla birlikte Bitcoin’in 21 milyon tokenlik sabit üst sınırını değiştirmek, topluluk tarafından eleştirilecektir. Matt Luongo bir keresinde en iyi kripto para biriminin maksimum arzını artırma fikrini ortaya atmıştı, böylece madencileri hala ağı korumaya devam etmeye teşvik edeceklerdi. Öneri elbette sert eleştiriler aldı.

Orta Doğu’nun En Büyük Bankası Kripto Ticaretine Başlıyor

İsrail'in en büyük bankası Bank Leumi, blockchain şirketi Paxos ile bir ortaklığın ardından kripto para ticaretini mümkün kılan ilk İsrail bankası olacağını duyurdu. Bank Leumi'nin dijital platformu Pepper Invest, Paxos ile bankanın müşterilerinin kripto para alma, tutma ve satmalarına olanak sağlayacak bir anlaşmaya vardı ve Bank Leumi'nin bu hizmeti yakın gelecekte müşterilerine sunması bekleniyor. Bank Leumi'den kripto hamlesi Leumi grubu ve blok zinciri altyapı platformu Paxos arasındaki son

İlgili İçerik

Bitcoin, dijital dünyaya kıtlık getirmenin yanı sıra, önceden planlanmış öngörülebilir bir para politikasını da mümkün kılıyor, bu da hükümetlerin ve politika yapıcıların geçmişte somut olarak deneyimlediğimiz gibi para ihracını artırabileceği mevcut para sisteminden ayırıyor.

Sonuç olarak, Bitcoin’de para birimini düşürmek mümkün değildir ve kullanıcılarının satın alma gücü korunur.

Bitcoin, öngörülebilir politikasıyla insanların satın alma gücünü korumanın yanı sıra, kullanıcılar kimsenin paralarının değerini düşürmeyeceğinden emin olabileceğinden gelecek için planlamaya olanak tanır. Toplumdaki önemli gelişmeler, kısa vadeli bahislerden ziyade uzun vadeli çalışma ve yatırıma güçlü bir bağlılıkla sağlanır.

Ancak BTC’nin olağanüstü kıtlığı göz önüne alındığında, fiyatı neden geçtiğimiz yıl 30.000 ila 60.000 dolar arasında işlem gördü.