• BITCOIN/TL
  2205563,474
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  125507
  % -0,05
 • RIPPLE/TL
  17.06
  % 0,33
 • BITCOIN CASH/TL
  15241.67,181
  % -2,73
 • LITECOIN/TL
  2696.29
  % -0,95
 • COSMOS HUB/TL
  277.4
  % 1,32
 • CARDANO/TL
  14.78
  % -0,08
 • TETHER/TL
  32.14
  % -0,07

Coinbase’den Çılgın İddia: 1 Milyar Kripto Para Kullanıcısı Olacak

Coinbase’den Çılgın İddia: 1 Milyar Kripto Para Kullanıcısı Olacak

Coinbase Global Inc. CEO’su Brian Armstrong, on yıl içinde dünya çapındaki kripto para birimi kullanıcılarının sayısının bir milyara ulaşacağını iddia ediyor. İddia, Pazartesi günü ‘Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’ sırasında yapıldı.

Şu anda dünya çapında yaklaşık 200 milyon kripto para ve dijital varlık meraklısı var. Ancak kripto yöneticisinin tahminlerine göre bu rakam önümüzdeki 10 yıl içinde artacak.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Armstrong, ARK Investment Management LLC CEO’su Cathie Wood ile yaptığı görüşmede, “Tahminim, 10-20 yıl içinde kripto ekonomisinde GSYİH’nın önemli bir kısmının gerçekleştiğini göreceğiz” dedi.

Kripto Devi Binance, Rusya Bağlantılı Ajansla Bağ Kurdu İddiası

Rusya'nın finansal istihbarat birimi, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance'in bölge başkanı ile Nisan 2021'de Moskova'da bir araya geldi. Ruslar, şirket yetkilisinin bir iş ortağına gönderdiği kısa mesajlara göre, Binance'in suçla mücadele etmelerine yardımcı olmak için isimler ve adresler de dahil olmak üzere müşteri verilerini teslim etmeyi kabul etmesini istedi. Konuya aşina bir kişi Rosfinmonitoring veya Rosfin olarak bilinen ajansın, hapisteki Rus muhalefet lideri Alexei Navalny tarafından toplanan milyonlarca

İlgili İçerik

Kriptonun geleceği nasıl olacak?

Kripto piyasasının dramatik durgunluğuna ve yılın başından bu yana yaklaşık %17 düşen Bitcoin değerindeki düşüşe rağmen, hem Armstrong hem de Wood, kripto ticaretinin büyümesi üzerine büyük bahisler yapmaya devam ediyor.

Wood, “DeFi ve yeni nesil internet söz konusu olduğunda, birçok finansal şirketin yeteneklerini kriptoya kaptırdığını görüyoruz. Bu yüzden ciddiye almaları gerekiyor, aksi takdirde oyulacaklar” dedi.

Coinbase’in en önemli hissedarlarından biri olan Ark’ın yöneticisi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto endüstrisinin düzenlenmesi nedeniyle etrafta çok fazla belirsizliğin bulunduğunun altını çizdi. Ona göre, bu kripto para piyasasını olumsuz etkiledi.

Kripto düzenlemeleri zorlaşacak

Ayrıca, endüstrinin düzenleyici sürecinin internetten daha yavaş bir hızda geliştiğini açıklarken, Armstrong “Washington DC’de gerçek bir kripto şüphesiyle karşılaşmanın giderek daha zor olduğunu” belirtti.

ABD başkentinde insanların %50 veya daha fazlasının büyüyen kripto para piyasasını desteklediğini belirtti.

Buna rağmen Cathie Wood kriptoyu, bazı düzenlemelerin uygulandığı merkezi olmayan finans sektörü de dahil olmak üzere bir olasılıklar dünyasına açılan kapı olarak görüyor. DeFi alanı, birçok kişinin finansal sistemin büyümesi ve evrimi için büyük ve umut verici beklentilere sahip olmasına yol açtı.