• BITCOIN/TL
  2184035,730
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  113841
  % -1,57
 • RIPPLE/TL
  20.73
  % 5,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12235.79,259
  % -2,69
 • LITECOIN/TL
  2411.86
  % 1,22
 • COSMOS HUB/TL
  206.52
  % 0,32
 • CARDANO/TL
  13.77
  % -1,41
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,22

İki Büyük Yatırımcı Ne Kadar Kripto Parası Olduğunu Açıkladı

İki Büyük Yatırımcı Ne Kadar Kripto Parası Olduğunu Açıkladı

ABD Federal Rezervi iki günlük toplantısına başlarken kripto para birimleri de tetikteydi. Teşvik edici para politikasının potansiyel sonu, son aylarda kripto pazarına gölge düşürdü. Peki ya iki büyük yatırımcının ne kadar kripto parası var?

Bitcoin Salı günü yükseldi ancak psikolojik olarak önemli olan 50.000 doların altında kaldı ve Kasım ayında belirlenen 70.000 dolarlık seviyenin oldukça altında.

CNBC ise yatırımcılarına 2022’ye doğru kripto alanına en iyi şekilde maruz kalmak için portföylerini nasıl konumlandırdıklarını sordu.

Yatırımcıların Ne Kadar Kripto Parası Var?

Strategic Wealth Partners Başkanı Mark Tepper, “Şu anda (Bitcoin) satın alıyor olurdum. Kriptoya çok inanıyorum, biraz sahibim ama aynı zamanda gerçekçiyim.” dedi.

Bence başarılı bir şekilde kriptoya sahip olmak veya kripto ticareti yapmak istiyorsanız, geceleri uyumanıza izin verecek kadar kriptoya sahip olmalısınız.”

CNBC’ye gönderdiği bir e-postada Tepper, kripto para birimi pozisyonunun %50’sini Ethereum’a, %40’ını Bitcoin’e ve %10’unu daha az bilinen bir kripto para olan Polkadot’a tahsis ettiğini belirtti.

Şu anda yeni kripto paramın %100’ü polkadot’a gidiyor. Pek çok insan bunu duymadı. Platformun kurucusu Polkadot aynı zamanda Ethereum’un da kurucu ortağıydı… Temelde Ethereum’un teknolojisini aldı ve daha iyi hale getirdi. Yani şu anda param orada yatıyor.” dedi.

Inside Edge Capital Management’ın Kurucusu Todd Gordon, kripto para birimlerindeki son zayıflığın muhtemelen bir teknoloji satışına ve sistemdeki daha az likiditeye bağlı olduğunu söyledi.

Bununla birlikte eski yatırımcılar arasında kripto benimsenmesinin, bu tür düşüşleri dengelemesi gereken geniş bir pozisyon olarak görüyor.

Tepper gibi Gordon da bu alanda iyimser ve portföyünde %56 Bitcoin, %35 Eter, %5 Solana ve %4 Cardano’dan oluşan bir kripto para cüzdanına sahip.

Gordon röportajında, “Belki de Ethereum ve Bitcoin arasındaki farka bakmanın iyi bir yolunu bulmak istiyorsanız -bu eski bir döviz hilesidir- çapraz kurlara bakmalısınız. Ethereum ve Bitcoin’e bakarsınız oradan doları çıkarabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’e göre Ethereum zayıfladı ancak son zamanlarda mevcut seviyelerde destek buldu. Bu destek seviyesini koruyabilirse, Gordon Ethereumdaki pozisyonuna ekleme potansiyeli görüyor.

Yatırımcıların farklı kripto para birimlerine dengeli bir yatırım yaptığı göz önüne alındığında, bütün kripto paraların dalgalı bir kur izleyebileceğini unutmamak gerekiyor.