• BITCOIN/TL
  1912693,353
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  103301
  % 1,46
 • RIPPLE/TL
  16.26
  % 9,21
 • BITCOIN CASH/TL
  12387.4,425
  % 7,87
 • LITECOIN/TL
  2294.99
  % 2,25
 • COSMOS HUB/TL
  203.28
  % 3,42
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,65
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,31

Ethereum Kurucusu Musk’ın Twitter Hamlesini Eleştiriyor

Ethereum Kurucusu Musk’ın Twitter Hamlesini Eleştiriyor

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Elon Musk’ın Twitter teklifine karşı olmadığını, ancak bir sosyal medya firmasının düşmanca bir şekilde ele geçirilmesinin çok yanlış emsaller oluşturabileceğini söylüyor.

Elon Musk’ın sosyal medya platformunu 43 milyar dolar nakit karşılığında satın alma teklifi, dünya çapındaki Twitter kullanıcıları arasında tartışma yaratmanın yanı sıra, blok zincirinin milyarder kulübünü de harekete geçirdi. Son olarak, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin bu konudaki fikrini kamuoyuna açıkladı.

Cumartesi günü bir tweet’te, Elon Musk’ın Twitter’ı yönetmesine karşı olmadığını, ancak zengin kişi veya kuruluşların düşmanca tekliflerle sosyal medya firmalarını devralmasını pek onaylamadığını söyledi.

Etik olarak meydan okuyan bir yabancı hükümetin bunu yapması örneğini vererek, eğilimin “çok” yanlış gidebileceğini söylüyor.

Ethereum’un kurucu ortağı ayrıca %5 hisseye sahip birinin nihayetinde zayıf olduğunu, ancak mülkiyeti %50’ye çıkarsa politikayı kontrol etme yeteneğinin 10 kattan çok daha fazla artacağını ve bu senaryonun son derece endişe verici olabileceğini ima etti.

ABD Enflasyonu 40 Yılın Zirvesindeyken Bitcoin’e Dikkat!

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS), Mart 2022 için Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) açıkladı. ABD'nin yıllık enflasyonu %8.5 ile 40 yılın en yüksek seviyesini kırdı. TÜFE, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki gıda, enerji, barınma ve ulaşım gibi yaygın tüketim mallarının fiyatlarını takip eder. BLS, aylık TÜFE rakamlarını takip eden her ay için yaklaşık on gün günceller. Bu ay, Şubat ayındaki %7.9'luk yıllık okumadan geçen Mart ayına göre %8.5'lik bir tüm

İlgili İçerik

Twitter’ı Devralma ve Sosyal Medyanın Tarafsızlığı

Buterin’in yorumları, Musk’ın Twitter’ı satın alma girişimi ve şirketin Yönetim Kurulu’nun düşmanca bir devralmayı önlemeye çalışması bağlamında. Bunu takip eden mücadele, ifade özgürlüğü ve sosyal medyanın tarafsızlığı hakkında bir tartışma şeklini aldı.

Buterin’in ilk tweetine Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), “zehir hapı kulağa adil gelmiyor” diyerek yanıt verdi. “Yüzeyde olandan daha fazlası var” diyerek sözlerini tamamladı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi 14 Nisan’da bir SEC dosyasında geldi. Bir hafta önce Musk, 70.000.000’den fazla Twitter hissesini satın alarak Yönetim Kurulu’na atanmasını kabul etmeyi reddetti.

Merkezi Olmayan Twitter Fikri

Blockchain topluluğunun Elon Musk’ın Twitter’ı devralma teklifine ilgisi ilk olarak, Elon Musk’ın 54,20 dolarlık teklifinden hisse başına 60 dolardan %10,7 daha yüksek bir fiyat teklif eden TRON yöneticisi Justin Sun tarafından dile getirildi.

Önemli bir şekilde Musk’ın reform girişimlerini desteklediğini ve “Twitter’ı kripto dostu ve Web3 dostu olmasını görmekten memnun olacağını” söyledi.

Bu tartışmaya ek olarak, FTX CEO’su Sam Bankman- Fried (SBF), zincirleme yapmayı planlıyorsa Musk’ın Twitter’ının bir parçası olmayı teklif etti. Ayrıca zincir üstü Twitter’ın nasıl görünebileceği ve daha iyi kâr için nasıl para kazanılabileceği hakkında bir fikir verdi.

Elon Musk’ın teklifi başarılı olsun ya da olmasın, merkezi olmayan bir Twitter fikrini ileriye taşıyan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, merkezi olmayan bir Twitter yinelemesi oluşturmayı teklif etti.