• BITCOIN/TL
  2155185,362
  % 2,19
 • ETHEREUM/TL
  104498
  % 1,85
 • RIPPLE/TL
  17.45
  % 2,08
 • BITCOIN CASH/TL
  16664.15,136
  % 0,81
 • LITECOIN/TL
  2772.71
  % 1,12
 • COSMOS HUB/TL
  289.1
  % 2,81
 • CARDANO/TL
  16.78
  % 3,42
 • TETHER/TL
  32.56
  % 0,19

Visa ve Mastercard’ın Kripto Ağı Bitcoin’e Güven Veriyor

Visa ve Mastercard’ın Kripto Ağı Bitcoin’e Güven Veriyor

Kripto para biriminizi harcamak bir zamanlar baş ağrısına neden olan bir çabaydı. Sadece birkaç tüccar Bitcoin’i bir değişim aracı olarak kabul etmekle kalmadı, aynı zamanda şu anda her yerde bulunan fiat çıkış rampalarına erişim olmadan, fiat’ı dijital ile takas etmeye istekli bir alıcı bulmak zorunda kaldınız.

Birkaç yıl ne fark eder. Bu günlerde, ödeme ağ geçitlerinin satış noktasında dönüştürmeyi ele almasıyla, çevrim içi olarak, meta veri deposunda mal ve hizmet satın almak için Bitcoin ve Eter kullanmak kolaydır. İşlemci, kriptolarını gerçek zamanlı olarak fiat’a dönüştürürken, harcama yapan kişi işleme izin verir ve geçici sanal para birimlerini kabul etmekten şüphe duyan tüccarlar için işlemin riskini ortadan kaldırır.

Dijital varlık sektörünün ortaya çıkmasından bu yana uygulanan tüm altyapılardan çok azı, kripto dostu banka kartları kadar ana akım benimsemeyi hızlandırmayı başardı. Ödeme devleri Visa ve Mastercard, geniş ağlarında kripto para birimleri için destek sunarak, kullanıcılara kripto portföylerine erişim ve bunları harcama amacıyla hızlı ve ucuz bir şekilde geleneksel para birimlerine dönüştürme olanağı sağladı.

Birçok ülke, vatandaşların bunları satın almasını, satmasını ve hatta elinde tutmasını yasaklayan mali yasalarla kripto para birimlerine karşı katı bir duruş sergilediği için, bu küresel olarak kabul edilebilir bir çözüm değil. Ne kadar uygun olursa olsun bir kripto-fiat kartı Cezayir veya Bolivya’da pek işe yaramaz. Ancak Visa ve Mastercard’ın kabul edildiği ülkelerde satın alma gücünüz garanti altındadır.

Visa ve Mastercard’ın Kripto Ağı Nedir?

Bu yılın başlarında dijital ekonomiye yönelik değişen tutumunu açıklayan Mastercard, müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital değeri geleneksel veya kripto para birimlerini istedikleri gibi hareket ettirmelerini sağlamak için harekete geçtiğimi söyledi.

Mastercard’ın büyüyen kripto ortağı ağı artık cüzdan uygulaması Wirex, Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, dijital varlık yöneticisi Bakkt ve FDIC sigortalı mobil bankacılık uygulaması LVL’yi içeriyor. Geçen hafta şirket, Start Path Crypto hızlandırıcı programının bir parçası olarak “küresel blok zinciri zorluklarını çözmek” için beş girişimle güçlerini birleştirdiğini duyurdu.

LVL’nin yanı sıra programa katılan şirketler arasında akıllı sözleşme oluşturucu Ava Labs, AI merkezli mobil bankacılık uygulaması Envel, eşler arası tasarruf platformu Kash ve kripto ödül platformu NiftyKey yer alıyor.

Visa ise Circle, BlockFi, Coinbase, FTX ve Anchorage dahil olmak üzere 60’tan fazla kripto platformuyla birlikte çalışarak dijital varlıkları eşit bir şevkle kucakladı. Firma, geçen yıl kendi Küresel Kripto Danışmanlık uygulamasını bile başlattı ve hizmetlerini dijital para birimlerini, sabit paraları ve NFT’leri içerecek şekilde genişleterek müşterileri kazanmak veya elde tutmak isteyen finansal kurumlara yöneldi.

Visa’nın kripto işinin çoğu, kullanıcılara hem kredi hem de banka kartları aracılığıyla açık ve kapalı yetenekler sağlama konusunda uzmanlaşmış ödeme girişimi Simplex ile uyum içinde yürütüldü.

Yenilikçi dijital ödeme biçimleri ortaya çıktıkça, ödeme alanındaki geleneksel oyuncuların hakimiyeti bir süredir azalmakta. Square’in Cash App’i, aylık 40 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip ve Venmo, Revolut ve Wirex gibi dijital cüzdanlar da büyük uluslararası kullanıcı tabanları oluşturdu.