• BITCOIN/TL
  2187947,292
  % -0,27
 • ETHEREUM/TL
  114101
  % -1,12
 • RIPPLE/TL
  20.63
  % 4,79
 • BITCOIN CASH/TL
  12263.33,389
  % -2,39
 • LITECOIN/TL
  2415.87
  % 1,35
 • COSMOS HUB/TL
  206.79
  % 0,22
 • CARDANO/TL
  13.78
  % -1,29
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,22

UNISWAP (UNI)

UNISWAP (UNI)

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:
UNI, merkeziyetsiz bir değişim sistemidir. DeFi projeleri arasında yer alan merkeziyetsiz borsa yapılarındandır. Uniswap da ERC-20 tokenlarının değişimi akıllı sözleşmeler üzerinden merkez veya yönetici bulundurmadan yapabilen protokoldür.

–           Bu sistemde yer alan havuzlarda tokenlerin alışverişine imkan sunan akıllı sözleşmeler kullanıyor. Söz konusu olan havuzlarda her hangi bir ERC-20 uyumlu bir token ile değişim yapılıyor.

–           Bu sistem sayesinde kullanıcılar direk olarak cüzdanları üstünden bu değişimleri yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

–           UNwasp sistemini merkezi borsalardan ayıran en önemli özelliği  işlemlerin borsaya aktarımının ardından takası gibi işlemleri egale ederek direk takası cüzdanınız ile yapabilmenize olanak sağlar.

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:

UNI Token ne demek?

Uniswap merkeziyetsiz borsasın da yönetiminde söz sahibi olunmasını sağlayan bir yönetim Tokenıdir. Bu sistem açık yazılım bir protokoldür.

Merkeziyetsiz Uniswap protokolü, sistem içi güncellemelerin ve değişimlerin yapılabilmesi için kullanıcıların fikirlerini diğer kullanıcılara sunuyor. Söz konusu olan kullanıcılar da sahip oldukları UNI Tokenlar sayesinde bu güncellemeler için oy kullanıyor ve  güncellemeler ya da değişim yalnızca oylama sonucuna göre yapılmaktadır.

UNI Token 2018 senesinde piyasalara sürülmüştür. DeFi projelerine karşı artan ilgi ve alaka sayesinde UNI Token 2020 senesinde  ciddi değer kazanmaya başladı.

UNI Token’ın piyasalar da bulunan miktarı 202.417.054 UNI’dir. Uniswap piyasalara toplam olarak 1 Milyar UNI sürecektir.

UNI Token Madenciliği

UNI Token madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değil. Bütün UNI Token bakiyeleri belli aralıklarla arz ediliyor.

UNI Token bakiyenizle Uniswap sistemi üzerinde söz sahibi olabiliyorsunuz. UNI Token toplamda 1 Milyar UNI arz gerçekleştirmeyi planlıyor.

UNI Satın Alma

Ülkemizde TL ile UNI satın almak bilindiğinin aksine daha çok kolay ve hızlı bir işlem ile yapılmaktadır. UNI satın alırken her hangi bir teknik bilgiye ve resmi bir belgeye gerek duymadan satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.