• BITCOIN/TL
  1913088,132
  % 1,49
 • ETHEREUM/TL
  103359
  % 1,22
 • RIPPLE/TL
  15.87
  % 6,84
 • BITCOIN CASH/TL
  12385.57,566
  % 7,95
 • LITECOIN/TL
  2299.9
  % 2,52
 • COSMOS HUB/TL
  202.8
  % 3,08
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,45
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,25

Twitter Kurucusu ve Jay-Z Bitcoin Eğitimi Veriyor!

Twitter Kurucusu ve Jay-Z Bitcoin Eğitimi Veriyor!

Kurs, sakinlerin Bitcoin ağına erişmesine yardımcı olmak için ücretsiz Bitcoin eğitimi, veri planları ve akıllı telefonlar sağlayacaktır.

Block Başkanı Jack Dorsey, ünlü hip-hop sanatçısı JAY-Z ile için Bitcoin eğitimini finanse etmek için onunla birlikte çalışıyor. Konuyla ilgili bir dizi ücretsiz dersle New York’taki Marcy Houses sakinlerini birincil kripto para birimini neden önemsemeleri gerektiğini bilgilendirmeyi amaçlıyorlar.

Bitcoin Akademisi

“Bitcoin Akademisi” başlıklı eğitim programı, Crypto Blockchain Plug’tan Najah J. Roberts ve “Black Bitcoin Milyarder” Lamar Wilson tarafından yönetilecek. Roberts, Afro Tech, CNBC ve Fast Money’de yer alırken, Wilson hem The Breakfast Club hem de Vice News’de yer aldı.

The Bitcoin Academy’nin web sitesine göre program, toplulukları bilgiyle “güçlendirecek” ve bölge sakinleri için giriş önündeki bilgi engelini ortadan kaldıracak. Bitcoin gerçekten açık bir ağ olsa da, insanların finansal eğitime erişimden mahrum bırakıldığında hala etkin bir şekilde girmesinin yasak olduğunu belirtiyor.

Bitcoin’in henüz temel malları satın almak için yaygın olarak kullanılamadığı ve cihazlar ve veri planları olmadan kullanılamadığı düşünüldüğünde, Bitcoin’i kullanarak deneyim kazanmak da zor. Bununla birlikte, Stripe’ın ağı üzerinden ürün satın almalarına izin vermek için Shopify ile ortaklık kurmasıyla Bitcoin ödemelerinin kabulü artıyor.

Site, “Bu program, eğitim sağlamayı, toplumu bilgi ile güçlendirmeyi ve sakinlerin özel olarak Bitcoin ve genel olarak finans hakkında daha fazla bilgi edinebilmeleri için bazı engellerden kurtulmayı amaçlıyor” diyor.

Bitcoin Akademisi’ne nasıl katılırım?

Akademinin dersleri, 22 Haziran – 7 Eylül tarihleri ​​arasında hem çevrim içi hem de yüz yüze akşam yemeği ile birlikte yapılacak. Hatta katılanlara ve sakinlerin tutması için ücretsiz MiFi cihazları, bir yıllık veri planları ve akıllı telefonlar sunacak.

Ayrıca hafta sonları 5-17 yaş arası çocuklar için “Kripto Çocuklar Kampı” programı da olacak. Programın yakın gelecekte diğer mahallelere de yayılması amaçlanıyor.

Bugün Twitter üzerinden JAY-Z, akademinin amacının “insanlara kendileri ve ardından çevrelerindeki topluluk için bağımsızlık inşa etmeleri için araçlar sağlamak” olduğunu söyledi. Rapçi, bugün birçok ünlü gibi, profil resmi olarak Cryptopunk NFT kullanıyor.

Köklü bir Bitcoin meraklısı olan Jack Dorsey, böyle bir eğitimin sağlanmasının “uzun vadeli düşünmeyi, yerel ekonomileri ve özgüveni” geliştirmeye yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca Bitcoin’in artık Afrika ve Orta/Güney Amerika’daki insanlar için “kritik bir araç” haline geldiğine dikkat çekti.