• BITCOIN/TL
  1911799,236
  % 1,84
 • ETHEREUM/TL
  103134
  % 1,52
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 9,78
 • BITCOIN CASH/TL
  12361.37,121
  % 8,14
 • LITECOIN/TL
  2291.29
  % 1,73
 • COSMOS HUB/TL
  203.35
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 4,16
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

Tether USDT Doları Piyasadaki Yeri

Tether USDT Doları Piyasadaki Yeri

Tether,  Kripto para borsası içerisinde USDT olarak da adlandırılmaktadır. Kripto para birimi olarak uzun zamandan bu yana piyasada bulunmakta olan sanal para ERC-20 protokolü çerçevesinde blockchain üzerinden işlemler oluşturmaktadır. Tether (USDT) sanal para Tether Limited şirketi bünyesinde hazırlanarak piyasaya 2015 senesinde sürülmüştür.

Tether (USDT), farklı bir özellik ile piyasaya çıkarılmıştır. ABD dolarının sanal olarak kullanılması maksadıyla piyasaya sürülmüş olan stabil coindir. Değeri 1 USDT = 1 $ şeklinde sabit olarak işlem görmektedir. Piyasada bulunmakta olan her Tether (USDT) sanal para iyle birlikte kasasında 1 ABD doları bulunduğunu kamuoyuna iddia etmektedir.

Yatırımcılar Tether (USDT) kasalarını blockchain ile transfer etmeleri diğer sanal paralarda olduğu gibi mümkündür ve ayrıca ERC-20 blockchain çerçevesinde uygun sanal cüzdanlarda saklamaları mümkün olmaktadır.

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:

Tether (USDT) Avantajları

Tether (USDT) diğer sanal para birimlerine göre bir takım avantajları bulunmaktadır. Reel para ile ilişkili kripto para ABD dolarına bağlı bulunmaktadır. Fiyatı sabit olan sanal para karşılığında şirketin bünyesinde dolar cinsinden karşılığı vardır.

Reel para olarak düşük masraflarla aktarılması bu sanal paranın en büyük avantajları arasında değerlendirilmektedir. Bitcoin blockchain sistemi içerisinden bir süre sonra ayrılma olarak bilinmekte olan Omni Layer ile desteklenmişti fakat Omni Layer blockchain ağının kam olarak sanal paranın taleplerini karşılayamaması sebebiyle ERC-20 sistemine aktarılmış ve buradan işlemlerine devam etmektedirSanal para borsasında Dolar olarak işlem yapılması imkanı vermektedir. Bu sebeple sanal paranın bir anlamda çok fazla değer kaybetmesi mümkün olmayacaktır. Gönderim ücretlerinin düşük olması sebebiyle günün her saati transfer yapılabiliyor olmasından dolayı yoğun bir şekilde ilgi görmektedir.