• BITCOIN/TL
  2258836,329
  % -1,28
 • ETHEREUM/TL
  121891
  % 3,15
 • RIPPLE/TL
  17.22
  % -0,16
 • BITCOIN CASH/TL
  16524.47,324
  % -1,01
 • LITECOIN/TL
  2830.86
  % 0,02
 • COSMOS HUB/TL
  282.57
  % -1,00
 • CARDANO/TL
  15.89
  % -1,36
 • TETHER/TL
  32.21
  % 0,02

Tesla ve SpaceX’in Doge Kabul Etmesi Önemli mi?

Tesla ve SpaceX’in Doge Kabul Etmesi Önemli mi?

Dogecoin ve Elon Musk’ın uzun bir ilişkisi var. Görünüşe göre Dogecoin’in fiyatı, Musk’ın meme jetonu hakkındaki yükseliş tweet’iyle doğru orantılı. Milyarderin son tweetlerinin Dogecoin üzerinde güçlü bir etki yaratmadığını unutmamak gerekir.

Dogecoin’in fiyatını isteyerek veya istemeyerek manipüle etme serisini sürdüren Elon Musk, 28 Mayıs’ta kripto parada keskin bir yükselişi tetikledi.

Tesla ve SpaceX Dogecoin ile ödeme alacak

Elon Musk Cuma günü tweet atarak, diğer kripto para birimleri düşerken para biriminin fiyatının yükselmesine neden olurken, popüler bir kripto meme tokeni olan Dogecoin yakında SpaceX tarafından kabul edilecek.

Musk, “Tesla ürünleri Doge ile satın alınabilir, yakında SpaceX ürünleri de alınabilir” dedi.

SpaceX web sitesinde, “Mars’ı işgal et” tişörtleri ve uzay giysisi tulumları da dahil olmak üzere ürünler, Cumartesi öğleden sonra hala dolar cinsinden listeleniyordu.

Bir Twitter kullanıcısı, Starlink internet aboneliklerinin köpek meme temalı para birimiyle ödenip ödenemeyeceğini sorduğunda Musk, “Belki bir gün” yanıtını verdi.

Spacetv.net’e göre, SpaceX’in tamamı kripto parayla finanse edilen ilk uzay görevi olan “DOGE-1 Mission to the Moon“un Haziran ayında başlaması planlanıyor.

Dogecoin, Musk’ın sabah duyurusunun ardından Cuma öğleden sonra diğer popüler kripto para birimleri düştüğü için daha yüksek işlem gördü. MarketWatch’in bildirdiğine göre Dogecoin %4 daha yüksek işlem gördü, Bitcoin %3 ve Ethereum %8 düştü.

Dogecoin ve SpaceX uzay görevi

27 Mayıs’ta bir tweet’te ‘DOGEfather‘, SpaceX’in gelecekte ürünleri için bir ödeme aracı olarak Dogecoin’i kabul edeceğini duyurdu.

Bu yılın başlarında başlatılan Tesla, insanlara ıslık ve hatta çocuklar için tasarlanmış bir dörtlü bisiklet olan cyberquad gibi Tesla ile ilgili ürünleri satın alma teklifini sundu.

Şimdi SpaceX, DOGE cinsinden 15 ila 150 dolar arasında herhangi bir değerde aksesuar ve giysi satabileceği kullanıcıları için benzer özellikler dağıtmaya hazırlanıyor.

Doge fiyatı ne olacak?

Haber patlak verdiğinde, yatırımcılar olumlu tepki verdi. DOGE fiyatı, günün zirvesinde %14,74 artışla listelerde yer alıyor. Bununla birlikte, patlama kısa sürdü ve altcoin’in sıçramasını %10 oranında geri çekmesine neden oldu.

Ancak bu yine de, piyasanın Şubat ayında düşmeye başlamasından sonraki üç aylık dönemde DOGE’ye giren atıl yatırımcıları heyecanlandırmak için yeterli değildi.

DOGE, diğer birçok altcoin kadar kötü bir fiyat düşüşüyle ​​karşılaşmamasına rağmen, sahiplerinde önemli bir büyüme kaydetti. Mart ayında 600 bin yatırımcıyı kaybettikten sonra Dogecoin, iki ayda sadece 100 bin yatırımcısını kurtarabildi.