• BITCOIN/TL
  2187842,132
  % -0,14
 • ETHEREUM/TL
  114023
  % -1,06
 • RIPPLE/TL
  20.67
  % 5,55
 • BITCOIN CASH/TL
  12256.38,275
  % -2,15
 • LITECOIN/TL
  2411.08
  % 1,51
 • COSMOS HUB/TL
  206.8
  % 0,90
 • CARDANO/TL
  13.77
  % -0,98
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,11

Terra (LUNA) İçin Bir Darbe de Coinbase’den Geldi

Terra (LUNA) İçin Bir Darbe de Coinbase’den Geldi

ABD merkezli en büyük kripto ekosistemi Coinbase’in altyapı kolu olan Coinbase Cloud, Terra (LUNA) API’lerini geliştirmekle ilgilenen geliştiriciler ve işletmeler için önemli bir duyuru paylaştı.

Coinbase Cloud, Terra (LUNA) altyapısı için desteğini durdurdu

Coinbase Cloud’un Twitter hesabında paylaşılan resmi duyuruya göre Terra’nın altyapısına yönelik destek durdurulacak.

Coinbase Cloud ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre, bu karar Terra’nın (LUNA) arkasındaki müşteriler ve ekosistem katılımcıları ile istişare içinde alındı.

Kripto Para Çöküşünde Bu Coin’e Dikkat! %30’luk Sıçrama

Litecoin fiyatı, Mayıs 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden acımasız bir satışın ardından haftalık destek seviyesi civarında istikrar gösteriyor. Söz konusu bariyerin, kısa vadeli yatırımcıların faydalanmasına izin verecek hızlı bir yükseliş trendini tetiklemesi muhtemel. Litecoin fiyatı, yükseliş görünümü ortaya koyuyor Litecoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %86'lık  413,5 dolardan 54.4 dolara düştü. Bu kötü düşüş, Mayıs ayının ilk hafta sonu meydana gelen LUNA-UST krizinden sonra geliyor

İlgili İçerik

Ayrıca, Terra (LUNA) protokolünün yeniden gözden geçirilmiş bir para basma politikası ve ayarlanmış tokenomik tasarımla potansiyel olarak ayrılabileceğine dair söylentiler arasında Coinbase Cloud, “potansiyel” yeni zincirin düğüm yığınına eklenmeyeceğini açıkça belirtti.

Coinbase Cloud, müşterilerin ve meraklıların, iş süreçleri üzerinde minimum etkiyle “Terra’yı en iyi şekilde nasıl hayata geçirecekleri” konusunda gerekli tüm desteği alacaklarını duyurdu.

Terra 2.0 yayına girecek mi?

Daha önce de belirttiğimiz üzere Terra (LUNA) ekosistemi, LUNA/UST dengesinin tokenomik tasarımındaki kusurlar ve Anchor Protocol’den (ANC) büyük miktarda likidite çekilmesi nedeniyle çöktü.

Hem Terra (LUNA) hem de TerraUSD (UST) neredeyse sıfıra düştü. Çeşitli Web3 hizmetleri, Terra (LUNA) düğümlerine bağlantıları desteklemeyi durdurdu ve LUNA ve UST ile çiftleri kapattı.

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, Terra (LUNA) blok zincirini yeniden kurmak için bir dizi konsept önerdi. Ancak bazı Web3 ana dalları yaklaşan planlarının desteğini reddetti.