• BITCOIN/TL
  2185495,258
  % -0,44
 • ETHEREUM/TL
  113920
  % -1,46
 • RIPPLE/TL
  20.74
  % 5,52
 • BITCOIN CASH/TL
  12218.46,148
  % -2,87
 • LITECOIN/TL
  2414.72
  % 1,51
 • COSMOS HUB/TL
  206.61
  % -0,02
 • CARDANO/TL
  13.78
  % -1,25
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,10

Terra Kurucusu Büyük Çöküşten Önce: Kriptolar Sıfırlanacak ve Eğlenceli Olacak

Terra Kurucusu Büyük Çöküşten Önce: Kriptolar Sıfırlanacak ve Eğlenceli Olacak

Terra kurucusu kriptoların ölümünü izlemekte eğlence buluyor, ancak kendisinin ve LUNA’sının diğerlerinden daha hızlı öleceğini asla bilmiyordu.

Kripto alanında çoğu insanın gerçekleşmesinin imkansız olduğunu düşündüğü nadir anlar vardır. Terra Luna ve UST’nin düşüşü buna bir örnek. Görünüşe göre, UST’nin kurucusu Do Kwon, alana katılan çoğu kripto şirketi için daha önce yazım kıyameti olarak alıntılanmıştı.

Kripto Dünyasına Girmek Riskli mi?

Röportaj sırasında Do Kwon’a kripto alanına katılan şirketler hakkında ne düşündüğü soruldu. Bu alana akın eden bazı şirketlerin bunu yalnızca “alakalı kalmak” için yaptığını ve bir planları olmadığını söyledi.

Do Kwon, şu anda kripto alanına katılan varlıkların %95’inin kripto sıcağında çökeceğini dile getirdi. Do Kwon’un böyle bir tahminde bulunan ilk kişi veya analist olmadığı bir gerçek. Ayrıca sadece beş yıl önce listelerin en üstünde yer alan kripto projelerinin birçoğunun artık ya battığı ya da listelerin altında mücadele ettiği bir gerçek.

“Şirketlerin Batışını İzlemek Eğlenceli”

Do Kwon, şirketlerin batışını izlemenin gerçekten eğlenceli olduğunu söylemekten çekinmedi. Do Kwon, “Kripto şirketlerinin yüzde 95’i ölecek. Ama aynı zamanda şirketlerin batışınıizlemenin de bir eğlencesi var” dedi.

İlginç bir şekilde, kendi Stablecoin’i UST, Terra (Luna) ile birlikte neredeyse çöktü. Stablecoin’i kurtarma mücadelesinde Luna Vakfı, Bitcoin rezervinin tamamını sattı. Luna Foundation Guard’ın (LFG) Bitcoin adresi dün Binance’e 28.205.5 Bitcoin aktardı ve adres bakiyesi şimdi sıfır.

Piyasa dalgalanma etkileri, ana kripto Terra Luna’yı yakaladı. Luna, 5 hafta içinde ATH değerinin %99’una yakınını kaybetti. Şu anda, Terra Luna 0,23 dolar, UST stabilcoin ise 0,57 ABD dolar değerinde.

Kripto art arda değer kayıpları kaydettiği için son birkaç hafta Terra Luna sahipleri için cehennem oldu. Nisan ayında Luna, yaklaşık 119 dolarlık ATH’sinde işlem görüyordu. Bugün, sözde başarılı madeni para, son yedi gün içinde değerinin %99’undan fazlasını kaybettikten sonra, yaklaşık 0,37 dolardan işlem görüyor.

Luna, piyasadaki en iyi 10 madeni paradan biri olmaktan en kötülerinden birine gitti. CoinMarketCap’teki bilgilere göre şu anda Terra Luna grafiklerde 59. sırada.