• BITCOIN/TL
  1912969,191
  % 1,65
 • ETHEREUM/TL
  103309
  % 1,45
 • RIPPLE/TL
  16.13
  % 8,18
 • BITCOIN CASH/TL
  12402.79,213
  % 7,82
 • LITECOIN/TL
  2295.18
  % 2,07
 • COSMOS HUB/TL
  203.2
  % 3,18
 • CARDANO/TL
  13.64
  % 3,21
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,22

Terra 2.0, LUNA Airdrop ve Lansman Tarihini Açıkladı

Terra 2.0, LUNA Airdrop ve Lansman Tarihini Açıkladı

Terra’nın ekibi, yeni zincirin lansman tarihini ve LUNA sahiplerinin airdroplarını ne zaman almayı bekleyebileceklerini açıkladı.

Topluluk, terra ekosisteminin algoritmik stabilcoin olmadan temelde çatallanması için oy verdikten sonra, ekip şimdi protokol ve LUNA airdrop için lansman tarihini açıkladı.

Terra 2.0 28 Mayıs’ta Piyasaya Sürülüyor

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz gibi, Terra 2.0 üzerinde anlaşmaya varıldı ve topluluk tarafından oy çokluğu ile oylandı.

Olacak protokol ile önceki yineleme arasındaki temel farklardan biri, ekibin Terra ekosisteminin “UST’den daha fazlası” olduğunu kanıtlamak amacıyla algoritmik bir stabilcoin oluşturmayacak olmasıdır.

Ekip, resmi bir Twitter ileti dizisinde, airdrop tarihi, anlık görüntülerin ne zaman çekildiği ve yeni protokolün ne zaman başlatılacağı da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı açıkladı.

Dün Terra 2.0 geliyor dedik. Yarın, gelir. Topluluk, yeni zincirin lansmanını koordine etmek için 24 saat çalışıyor. Potansiyel değişikliğe tabi olarak, Terra’nın 28 Mayıs 2022’de 06:00 UTC’de yayına girmesini bekliyoruz.

Yeni zincirin ilk bloğu, “aynı anda çalışan birbirine bağlı doğrulayıcıların büyük çoğunluğunun ardından” üretilecek. Konuya göre blok gezgini, Terra Station ve dApps (Terra Observer) besleyicisi, zincir çalışmaya başladığında tamamen işlevsel olacaktır.

LUNA Airdrop’a ne oldu?

Kuşkusuz, son zamanlarda en çok tartışılan konulardan biri, LUNA ve UST sahiplerine bu ayki fiyasko sırasında meydana gelen kayıpları telafi etmenin bir yolu olarak airdrop yapmaktır. Bir Medium gönderisine göre, uygun LUNC (Luna Classic), USTC (UST Classic) ve aUST sahipleri, oluşum üzerine yeni zincirde LUNA airdrop’unu alacaklar.

Fox televizyon dizisi The O.C.’de Ryan Atwood’u canlandırması ile tanınan Ben McKenzie, Terra 2.0 ile ilgili endişelerini dile getirerek, bunun daha fazla acıya neden olacağını iddia etti.

Amerikalı aktör-kripto-eleştirmeni, yeni Luna tokeninin listelenmesini desteklemek için büyük borsaları eleştirdi.

McKenzie, The Wall Street Journal tarafından yayınlanan ve yüksek verimli TerraUSD (UST) stablecoin’in çöküşüyle kişisel yaşam birikimleri tükenen bazı kişilerin profillerini içeren bir Cuma makalesine atıfta bulundu.