• BITCOIN/TL
  1912693,105
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  103301
  % 1,46
 • RIPPLE/TL
  16.26
  % 9,21
 • BITCOIN CASH/TL
  12387.4,578
  % 7,87
 • LITECOIN/TL
  2294.99
  % 2,25
 • COSMOS HUB/TL
  203.28
  % 3,42
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,65
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,31

SYNTHETİX NETWORK TOKEN

SYNTHETİX NETWORK TOKEN

Synthetix Network Token, Ethereum blockchain ağı olan ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olarak sunulmuştur. SNX ile kullanıcılar sahip olduğu kripto para varlıklarıyla para birimleri, hisse senetleri, değerli metal ve diğer varlıkları arasında ERC-20 blockchain ağında etkileşim sağalabiliyorlar.

SNX projesi ilk defa Havven isimli bir stabil kripto para birimi olarak Kain Warwick tarafından piyasaya sürülmüştür.  Aralık 2019  tarihinde SNX ismiyle piyasalara sürüldü. Piyasalara 180 Milyon değerinde  bir miktarla giren Synthetix Network Token en büyük DeFi projelerinden birisidir.

Synthetix Network Token (SNX) Sisteminin Çalışma Şekli

SNX bir DeFi projesi olarak karşımıza çıkar. Geleneksel finans sistemlerinin günümüz teknolojisine adapte edilmesiyle bir  merkez üzerinden yönetilmemesi amaçlanmaktadır. Geleneksel finans dünyasının en önemli enstrümanları;

–           Hisse senetleri

–           Ulusal para birimleri

–           Değerli madenler

–           Değerli metallerden

oluşmaktadır. Bu enstrümanlarla işlem yapmak istediğiniz zaman bir şekilde merkezi yapıya bağlı bir kurum üstünden gerçekleştirebilirsiniz.

SNX işte tam burada devreye girer ve geleneksel finans dünyasının enstrümanlarının reel değerleri üstünden bir sentetik varlık olarak, kendi deyimleriyle “Synths” olarak, kripto para varlıklarıyla alış-satış yapılabilmesini sağlamakta.

Synthetix Network Token (SNX) Madenciliği

SNX madenciliği yapmak için özel bir cihaza gerek olmadan, SNX varlığınız üzerinden Stake yöntemiyle gerçekleştirilmektedir.Stake yöntemiyle madencilik, belirli bir kripto para bakiyesinin cüzdanda, harcama ve transfer yapmadan tutularak yapılıyor. Cüzdanınızda tutmuş olduğunuz tutar oranında sistem tarafından belirli aralıklarla ödül kazanıyorsunuz.Synthetix Network Token sisteminde de aynı şekilde bir miktar SNX bakiyenizi teminat olarak tutarsanız , bu tuttuğunuz teminat bakiyesi üzerinden ödül kazanıyorsunuz.SNX, Stake madenciliğinde önemli farklardan birisi bu teminat bıraktığınız SNX bakiyeniz ile “Synths” olarak geçen yatırım araçları işlem yapabiliyorsunuz.