• BITCOIN/TL
  2093853,128
  % -3,70
 • ETHEREUM/TL
  102819
  % -3,09
 • RIPPLE/TL
  17.14
  % -3,81
 • BITCOIN CASH/TL
  15678.15,211
  % -5,28
 • LITECOIN/TL
  2726.66
  % -3,33
 • COSMOS HUB/TL
  274.7
  % -4,61
 • CARDANO/TL
  15.54
  % -5,92
 • TETHER/TL
  32.57
  % 0,03

ABD’nin En Büyük Etkinliğinde Kripto Rüzgarı Esecek

ABD’nin En Büyük Etkinliğinde Kripto Rüzgarı Esecek

En pahalı Super Bowl reklamları bu yıl rekor 7 milyon dolara mal olacak. Bunu büyük oyunun reklamcılarının çoğunun anlayacağı terimlerle ifade etmek gerekirse yaklaşık 160 Bitcoin veya 2.200 eterdir. Bitcoin fiyatları sadece birkaç ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesinden %35’ten fazla düşmüş olsa bile, Super Bowl LVI’nın reklam aralarında kripto para birimleri ön planda olacak.

Son zamanlarda 32 milyar dolar değerinde fon toplayan bir kripto borsası olan FTX, şimdi yedi kez emekli olan Super Bowl şampiyonu Tom Brady’nin önceki reklamlarında görünmesini sağladı ve Pazar günkü maçta bir reklam yayınlayacak. (Brady ve eşi Gisele Bündchen’in de FTX’te hissesi var.) Şirket, reklamında Brady’nin veya başka bir ünlünün olup olmayacağını açıklamadı, ancak promosyonun bir parçası olarak bitcoin dağıtmayı vaat ediyor.

Super Bowl tarihinin en büyük reklamı Crypto.com’dan

Reklamlarında oyuncu Matt Damon’ı kullanan kripto para borsası Crypto.com, CNN Business’a kendisinin de bir reklamı olacağını doğruladı. Şirket, Damon’ın Super Bowl’da görünüp görünmeyeceğini söylemedi.

Başka bir kripto borsası olan Binance, basketbol yıldızı Jimmy Butler’ın yatırımcılara ünlülerden tavsiye almamalarını söylediği noktalar da dahil olmak üzere Super Bowl’a giden birçok sosyal medya reklamı yapıyor. Ancak şirket, oyun sırasında reklam yapmayacak.

Binance iletişim sorumlusu Patrick Hillmann, “Bir Super Bowl reklamı bizim için bir anlam ifade etmiyor” dedi. “Süper Bowl sırasında 30 saniyelik reklamlarda kripto hakkında eğitim olmuyor. Blockchain’i bir torba patates cipsi veya hafif bira gibi pazarlamak garip. Bu büyük yeni kullanıcı akışını görüyorsunuz, ancak toplam kullanıcılar ile eğitimli kullanıcılar arasındaki boşluk hakkında endişeler var” dedi.

Kriptonun spor dünyasını nasıl ele geçirdiğinin bir başka işareti olarak, Crypto.com’un bir stadyum anlaşması var. Los Angeles Lakers ve Clippers NBA takımları, Los Angeles Sparks WNBA serisi ve Los Angeles Kings hokey takımı artık Crypto.com Arena’da oynuyor.

Coinbase’in Super Bowl sırasında da reklam verdiği bildiriliyor, ancak geçen yıl halka açılan kripto komisyonculuğu, CNN Business tarafından sorulduğunda herhangi bir ticari plan hakkında yorum yapmayı reddetti.