• BITCOIN/TL
  1911799,569
  % 1,84
 • ETHEREUM/TL
  103134
  % 1,52
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 9,78
 • BITCOIN CASH/TL
  12361.37,456
  % 8,14
 • LITECOIN/TL
  2291.29
  % 1,73
 • COSMOS HUB/TL
  203.35
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 4,16
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

Stripe ve Twitter Anlaştı: Bu Altcoin ile Ödeme Yapılacak!

Stripe ve Twitter Anlaştı: Bu Altcoin ile Ödeme Yapılacak!

Stripe, büyük finans şirketlerinin dijital varlıklara ne kadar ısındığının son işareti olarak, Twitter’dan başlayarak, işletmelerin kullanıcılarına kripto para birimleri aracılığıyla ödeme yapmalarına izin verecek.

95 milyar dolarlık çevrimiçi ödeme şirketi yaptığı açıklamada, kripto şirketi Circle tarafından verilen stabilcoin USDC aracılığıyla kriptoda ödeme yapma olanağı sunmaya başlayacağını söyledi.

Stablecoin’ler, istikrarlı bir fiyat sağlamak için fiat para birimlerine sabitlenmiş jetonlardır. USDC’nin durumunda, adından da anlaşılacağı gibi, kripto para birimi ABD doları tarafından desteklenmekte.

Bu Altcoinler, Coinbase’in Açıklamasından Sonra Uçtu!

MITX, KROM ve BDP, Coinbase Exchange'in Listeleme İçin Değerlendirilen 50 Kripto Para Birimi Listesini Açıkladıktan Sonra %100'ün Üzerinde Arttı. Dünyanın en büyük yedinci kripto para borsası Coinbase'in 2022'nin ikinci çeyreğinde 50 altcoin listeleyeceğini bildiren haberlerin ardından, adı geçen tokenlerden bazıları duyurunun yapılmasından saatler sonra muazzam bir büyüme kaydetti. %100'ün Üzerinde Kazanan Altcoinler Morpheus Labs, (MITX), Kromatika (KROM) ve Big Data Protocol (BDP) gibi kripto para birimleri, Coinbase duyuruyu

İlgili İçerik

Stripe, Twitter kullanıcılarının USDC ile ödeme almasını sağlayacak

Twitter, yeni ödeme yöntemini entegre eden ilk şirket olacak. Cuma gününden itibaren, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından potansiyel bir devralma konusunda son zamanlarda çokça konuşulan sosyal medya platformu, belirli sayıda kullanıcıların kazançlarını USDC üzerinden almasına izin verecek.

Bu, Stripe’ın dört yıl önce Bitcoin desteğini bırakmasından bu yana kriptoya yaptığı ilk önemli hamle. San Francisco merkezli start-up, dijital paranın değişken fiyat dalgalanmaları konusundaki kötü şöhretini ve günlük işlemlerde verimlilik eksikliğini gerekçe göstererek Ocak 2018’de Bitcoin ile ödeme kabul etmeyi bıraktı.

Ancak firma o zamandan beri, blok zincir teknolojisine dayalı internetin merkezi olmayan bir versiyonunun oluşturulmasını gerektiren bir teknoloji hareketi olan “Web3” ile kriptoya ısındı. Stripe geçen yıl kripto ve Web3’ü keşfetmeye adanmış bir ekip kurdu. Kasım ayında kurucu ortağı John Collison, firmanın yakında tekrar kripto desteği sunabileceğini ima etti.

Stripe’in kripto birimi ürün müdürü Karan Sharma, “Kripto para birimlerinin ‘değer deposu’ yönleri tipik olarak en fazla dikkati çekerken, ‘açık erişim küresel finansal raylar’ olasılığını en azından eşit derecede zorlayıcı olarak görüyoruz” dedi.

Şirketin kripto ödemeleri özelliği, işlemleri daha hızlı ve daha düşük maliyetle halletmek için Ethereum ağının üzerinde yer alan “Katman 2” olarak adlandırılan bir çözüm olan Polygon ağında çalışacak. Bitcoin, Ether ve diğer kripto para birimleri, yavaş işlem süreleri ve yüksek ücretler nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

Stripe, platformunu dijital para birimlerine açan tek şirket değil, aslında şirket partiye geç kaldı. Visa, Mastercard ve PayPal ve diğer büyük ödeme işlemcileri, bu alanda kendilerine ait hamleleri duyurdular. Bu, dijital para birimi fiyatlarının hala yükseldiği zamanlardı.

Daha yakın zamanlarda birkaç büyük kripto para birimi rekor seviyelerden keskin bir düşüş yaşadı ve dünyanın en büyüğü olan Bitcoin, Kasım ayındaki yaklaşık 69.000 dolarlık zirveden %40’tan fazla düştü. Coin Metrics verilerine göre, Bitcoin Cuma günü son 24 saatte yaklaşık %6 düşüşle 39.724 dolar civarında işlem görüyordu.