• BITCOIN/TL
  2068553,325
  % 5,17
 • ETHEREUM/TL
  99583
  % 3,72
 • RIPPLE/TL
  16.28
  % 4,62
 • BITCOIN CASH/TL
  15712.47,240
  % 6,48
 • LITECOIN/TL
  2651.62
  % 5,08
 • COSMOS HUB/TL
  267.18
  % 4,12
 • CARDANO/TL
  14.76
  % 4,73
 • TETHER/TL
  32.5
  % -0,04

Silikon Vadisi Yöneticileri Kriptoya Hücum Ediyor

Silikon Vadisi Yöneticileri Kriptoya Hücum Ediyor

Google, Facebook ve Amazon gibi teknoloji devlerindeki yöneticiler, hareketli kripto dünyasına giriş yapmak için istifa ediyor.

Polygon ve Circle gibi blok zinciri platformları, son zamanlarda Big Tech firmalarından en iyi yetenekleri işe aldı ve onları teknolojideki bir sonraki “büyük şey” Web 3.0 veya Web3 üzerinde çalışma sahasıyla cezbetti.

Big Tech’den kripto şirketlerine transfer

Ryan Wyatt, bu ayın başlarında Polygon’dan yeni bir oyun stüdyosuna liderlik etmek için YouTube’dan ayrıldı. Wyatt, video oyunları içeriğine yönelmek ve Amazon’un Twitch platformuyla daha agresif bir şekilde rekabet etmek için 2014 yılında Google’ın sahip olduğu video sitesine katılmıştı.

Wyatt, CNBC’ye verdiği bir röportajda, “Neredeyse sekiz yıl önce YouTube Gaming’e başladığımda oradaki ilk kişiydim. Ekibimiz yoktu. İnsanlar oyun videolarına gerçekten ilgi göstermeye başladılar.” ifadelerini kullandı.

Blockchain geliştirmenin mevcut aşamasını erken ve heyecan verici olarak nitelendirerek, “Bu fırsata çok aynı şekilde bakıyorum” diye ekledi.

Web3’ü çevreleyen söylentiler, teknolojideki en parlak beyinlerden bazılarını kendine çekti. Web3 hareketi, interneti popüler çevrim içi hizmetleri blok zinciri gibi merkezi olmayan teknolojilere taşıyacak şekilde elden geçirmeyi öneriyor.

Silikon Vadisi’nin kripto için atlama gemisi listesinde ayrıca Facebook’un kripto ve ödeme birimi Novi’nin eski pazarlama müdürü Sherice Torres de yer alıyor. Ocak ayında Circle tarafından işe alındı. Amazon bulut yöneticisi Pravjit Tiwana, baş teknoloji sorumlusu olarak kripto borsası Gemini’ye katılmak için kaçtı.

Novi’nin eski başkanı David Marcus geçen yıl istifa etti. Marcus, bir sonraki hamlesini henüz açıklamamış olsa da, Twitter’da Web3’e övgüler yağdırıyor. Marcus geçen ay bir tweet atarak, “Bunun kripto/web3 gibi bir inşaatçılar topluluğuyla bağlantılı olduğunu hiç hissetmemiştim” dedi.