• BITCOIN/TL
  2147359,463
  % 1,47
 • ETHEREUM/TL
  104095
  % 1,29
 • RIPPLE/TL
  17.38
  % 1,21
 • BITCOIN CASH/TL
  16613.69,379
  % 0,15
 • LITECOIN/TL
  2760.56
  % 0,34
 • COSMOS HUB/TL
  287.97
  % 1,98
 • CARDANO/TL
  16.75
  % 2,75
 • TETHER/TL
  32.5
  % 0,04

SEC, Ripple’ın XRP Fiyatını Etkileyip Etkilemediğini Bulmaya Çalışıyor

SEC, Ripple’ın XRP Fiyatını Etkileyip Etkilemediğini Bulmaya Çalışıyor

SEC, Ripple’ın XRP Fiyatını Etkileyip Etkilemediğini Bulmaya Çalışıyor

SEC ve  Ripple‘ın XRP‘nin performansını etkileyip etkilemediğini anlamak için yabancı düzenleyicilerle iletişime geçmek istiyor.

Son dakika durumlarından anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple ve ABD Menkul değerler ve Borsa Komisyonu ile olan keşif tartışmaları kızışıyor. SEC ile Yargıç Sarah Netburn’e yabancı düzenleyicilerle irtibata geçme kararını savunduğu bir başka yazı daha verdi. Komisyon, şirketin temel savunmalarından birkaçını çürütmek için denizaşırı kuruluşlardan bilgi aradığını iddia ediyor.

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:

Özellikle, Ripple ve faaliyetlerinin XRP token ücreti ile bağlantılı olup olmadığını bulmaya çalışıyor. Yabancı borsalardan gün içersinde alım satım verilerini elde etmek, bunu ispat etmenin tek yoludur çünkü sanıklar fiyatlandırma bilgilerinin tek dükkanı olduklarını iddia ediyorlar:

Komisyon, Ripple ile ortaya attığı savunmaları çürütmek için kritik belgeler arıyor. Örneğin, XRP’nin ücretinin Ripple’ın faaliyetleri tarafından belirlenmediğini belgesi var. XRP’nin yabancı platformlarda gün içi işlem  ücretlerinin (Ripple’ın kullandığı ve Ripple’a göre bu  ücretlendirme bilgilerinin tek deposu olduğu) tartışmasız bir biçimde alakalı olduğu bir savunma yapmaya çalışıyorlar.

SEC ise 20 denizaşırı kurulum ve bağlı kuruluşlarından bilgi istediği ifade ediliyor. Yabancı kurumların, “külfetli” yada “uygunsuz” olduklarına itibar edilirse, Mutabakat Muhtırası (MOU) taleplerini kabul etmeyeceklerini  belirtiliyor.Ripple ve avukatları kendi belgelerinde, yerel düzenleyicilerin XRP ve bir menkul kıymet olmadığını belirlediği İngiltere, Singapur ile  Japonya’da SEC tarafından hedef alınan 20’den çok kuruluşun bulunduğunu iddia etti.SEC, Ripple ve XRP’nin performansını etkileyip etkilemediğini belirlemek için yabancı gelişmelerle iletişime geçmek istiyor.