• BITCOIN/TL
  1915073,608
  % 1,59
 • ETHEREUM/TL
  103403
  % 1,11
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % 7,76
 • BITCOIN CASH/TL
  12451.73,689
  % 7,84
 • LITECOIN/TL
  2298.09
  % 2,19
 • COSMOS HUB/TL
  203.39
  % 3,18
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,33
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,37

PayPal Kendi Stabilecoin’ini Yaratmak İstiyor

PayPal Kendi Stabilecoin’ini Yaratmak İstiyor

PayPal (PYPL) kripto işini büyütürken kendi stabilecoin’ini piyasaya sürmeyi düşünüyor. Bir şirket sözcüsü Cuma günü CoinDesk’e yaptığı açıklamada, PayPal’ın yan kuruluşu Curv’ün bir stabilecoin geliştirmek için aktif olarak çalıştığını söyledi.

Bir PayPal sözcüsü CoinDesk’e e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Bir stabilecoin keşfediyoruz. İlerlemeye çalışırsak elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde görüşeceğiz.” dedi.

Bloomberg haberi ilk olarak, PayPal’ın geliştirici Steve Moser tarafından şirketin iPhone uygulamasında kendi stablecoin’ini oluşturmaya yönelik keşfinin kanıtlarının bulunmasından ve Bloomberg ile paylaşılmasından sonra bildirdi. Gizli kod ve resimler, “PayPal Coin” olarak adlandırılan şey üzerinde çalışmayı gösteriyordu. Bloomberg raporunda, kodun tokenin ABD doları tarafından destekleneceğini gösterdiğini belirtti.

PayPal Coin mi geliyor?

PayPal, son zamanlarda kripto para birimi çabalarında çok aktif. Müşterilerinin satın alabileceği kripto miktarını artırmanın yanı sıra, kullanıcılarını kripto konusunda eğitmek ve kriptolarını üçüncü taraf cüzdanlarına güvenli bir şekilde çekmelerine izin vermek için yatırım yapmak için yatırım yapıyor.

Fernandez da Ponte ise şirketin henüz ödemeler için özel olarak oluşturulmuş bir stablecoin yaratmadığını söyledi.

PayPal’ın kullanımı için bir stablecoin’in geniş ölçekte ödemeleri desteklemesi ve güvenliğe sahip olması gerektiğini ifade etti. “Bu alanda ihtiyaç duyulan düzenleme, düzenleyici çerçeveler ve lisans türleri konusunda netlik olması gerekir.” dedi.

PayPal, kendi parasını çıkarmayı keşfeden ilk teknoloji devi değil. Eskiden Facebook olan Meta, Diem adında bir stabilcoin geliştirmeye yardımcı olurken, Visa son aylarda ABD doları tarafından desteklenen bir stablecoin’in işlem yapmasına izin verdi.