• BITCOIN/TL
  1911479,172
  % 1,87
 • ETHEREUM/TL
  103123
  % 1,50
 • RIPPLE/TL
  16.27
  % 9,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12324.34,359
  % 7,70
 • LITECOIN/TL
  2288.28
  % 1,76
 • COSMOS HUB/TL
  203.4
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.62
  % 3,96
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

Paribu Çöktü Mü?

Paribu Çöktü Mü?

Paribu’da kullanıcıların cüzdanları sıfırlandı ve ardı arkası gelmeyen birçok iddia adeta gündemde deprem etkisi yarattı.

Türkiye’nin yerli ve en önemli Kripto Para borsalarından biri olan Paribu’ya son zamanlarda birçok kez erişim sorunu yaşandı. Geçtiğimiz günlerde 1,5 milyonu aşkın kullanıcısı olan Paribu’ya girişte yine sorunlar yaşandı ve birçok yatırımcı hesabını Binance’a taşıdı. Ülkemizde kripto para yatırımın birçok yatırımcı tarafından içselleştirilmesi ve adından sıkça söz ettirmesi sonucu sıklaşan alım satım hareketleri ve yoğunluktan kaynaklandığı düşünülen bu sorun yine de Paribu için ciddi bir marka imaj tehlikesi yaratmış durumda.

Paribu’ya birkaç saat erişememe durumunun en büyük sorunu kullanıcılarda güvenlik açığı sorununu akla getiriyor. Özellikle Paribu’ya erişememe sorunu Twitter’da adeta deprem etkisi yarattı. Paribu yatırımcılarının Twitter’da attığı iddialar diğer Paribu kullanıcılarını hemen harekete geçirdi ve birçok Paribu kullanıcısı hesabını hemen Binance’a taşıdı. Twitter kullanıcılarının iddialarına göre; Paribu, kullanıcı bilgilerini izinsiz şekilde kullanıyor ve cüzdanlarda yer alan yatırımlar başka hesaplara aktarılıyor. İddiayı ortaya artan bir grup kullanıcı bu iddiasını ise çeşitli görüntüler ile destekliyor.

Paribu Hacklendi İddiasına Paribu’dan Yanıt

Hesabına giriş yapmakta zorlanan kullanıcılar panik halinde müşteri hizmetler iletişim hattına akın etti. Öyle ki binlerce kullanıcı yaşanan yoğunluktan dolayı müşteri hizmetlerine dahi ulaşamadı. Tüm bunlar yaşanırken Paribu ise Twitter resmi hesabından açıklama yaptı.

Polkadot Ve Beklentileri

Altcoin piyasasında dikkatleri çekekte olan bir diğer kripto para ise Palkadot olarak bilinmekte olan sanal paradır. Sanal paranın alt yapısının güçlü olması ile birlikte büyük yatırımcılar tarafından ilgi görmesi ve peşi sıra büyük beklentilerinin olduğunun açıklanmasıyla birlikte para birimi oldukça kısa bir zaman içerisinde ciddi bir yükseliş gerçekleştirerek beklentilerin bir anlamda doğru olduğunu ve boş beklentiler olmadığını göstermiş oldu. Polkadot Web3 Vakfı olarak bilinmekte olan vakıf tarafından ortaya çıkarılan Polkadot

İlgili İçerik

Paribu’nun Twitter destek hesabından yapılan açıklama şu şekilde: “Paribu mobil uygulamasında ve web sitesinde kısa süreli bir kesinti yaşanmış, teknik ekibimizin müdahalesiyle aksaklık hızlı şekilde çözülmüştür. Gerçeği yansıtmayan, asılsız sosyal medya paylaşımlarına ve haberlere itibar edilmemelidir. Paribu mobil uygulaması ve web sitesi aktiftir. Paribu’nun sistem durumunu anlık olarak bağlantı üzerinden takip edebilirsiniz.”