• BITCOIN/TL
  2181418,296
  % -0,68
 • ETHEREUM/TL
  113747
  % -1,88
 • RIPPLE/TL
  20.73
  % 5,49
 • BITCOIN CASH/TL
  12206.58,663
  % -3,00
 • LITECOIN/TL
  2409.47
  % 1,24
 • COSMOS HUB/TL
  206.16
  % -0,30
 • CARDANO/TL
  13.76
  % -1,60
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,19

13 Yaşındaki Kız NFT Satarak Milyoner Oldu

13 Yaşındaki Kız NFT Satarak Milyoner Oldu

Ergenlik öncesi gençlerin çoğu çeşitli şeylerle meşguldür, ancak bunlardan biri dijital tasarımcı olarak bir imparatorluk geliştirmiyor olabilir. 13 yaşındaki sanatçı, uzun boyunlu kadın görüntülerinin NFT’lerini satarak milyonlarca dolarlık bir servet biriktirdi.

Nyla Hayes’in illüstrasyonları, eski ABD First Lady’si Michelle Obama’dan Lucille Ball ve Ruth Bader Ginsburg’a kadar önde gelen kadınları ve sıradan kadınları içeriyor. Çizimlerini, Bitcoin veya diğer kripto para birimi kullanılarak satın alınabileceği bir NFT web sitesine yüklüyor.

Hayes’in “Long Neckie Lady” eseri geçen ay 6.621.70 dolara satıldı. Şubat ayında yaklaşık 4.000 dolara bir parça sattı.

Meşhur NFT Koleksiyonu Tehlikede: Bored Ape Yacht Club Hacklendi

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun Discord sunucusu bugün hacklendi. BAYC ekibi, saldırıyı Twitter'da doğruladı. Kullanıcı fonlarının cüzdanlarından çalınması nedeniyle saldırının bir kimlik avı dolandırıcılığı olduğu görülüyor. Hacker, kulübün zaten piyasada olan Discord tokenini de ele geçirmiş görünüyor. Bored Ape Yacht Club üyeleri risk altında Bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, en büyük NFT koleksiyonlarından biri olan BAYC'nin Discord sunucularını ele geçirdi. Hacker, üç Yuga Labs NFT koleksiyonu olan Bored

İlgili İçerik

Nyla Hayes’in “uzun boyunlu kadınlar” NFT’leri rekor satıyor

Hayes, brontozor dinozorlarına hayran olan bir çocuktu. Büyüleyici ve güçlü olduklarını düşündü. Hatta onlara “uzun boyunlular” adını verdi. Amcasının teşviki ve annesinin yardımıyla 3.000 çiziminden bazılarını NFT olarak satmaya başladı ve her bir parça için binlerce dolar kazandı.

NFT; sanat eseri, müzik, oyun içi öğeler ve filmler gibi gerçek dünyadaki fiziksel nesneleri yansıtan dijital bir varlıktır. Genellikle kripto para birimi karşılığında çevrimiçi olarak yaygın olarak satın alınır ve satılırlar ve genellikle diğer birçok kripto ile aynı temel yazılım kullanılarak kodlanırlar.

2014’ten beri var olmalarına rağmen, NFT’ler şu anda dijital sanat eseri satın alma ve satma aracı olarak popülerlik kazanıyor. Kasım 2017’den bu yana, NFT’lere şaşırtıcı bir şekilde 174 milyon dolar harcandı.

Hayes’in en pahalı NFT’si –3.333 farklı kadının yer aldığı elle çizilmiş, bilgisayar tarafından oluşturulmuş bir koleksiyon– Ağustos ayında 4 ETH’ye veya yaklaşık 11.738 dolara satıldı ve çalışmaları toplamda yaklaşık 7 milyon dolara ulaştı.

Dijital sanatçı yaptığı röportajda şunları söyledi: “Birçok kültürden ve geçmişlerden etkilendiğim için dünyanın her yerinden kadınları boyamaktan zevk alıyorum.”

Hayes, Time dergisinin web3 ve yeni medya programı TimePieces için ilk misafir sanatçı seçildi. Sanatçı olarak, Time’ın “Yılın Kadınları” kapak fotoğraflarını yeniden yarattığı harika bir dizi geliştirdi. Geçen yıl NFT.NYC tarafından Yılın Yükselen Sanatçısı seçildi. Hayes yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Efsanevi yetenek ajansı CAA tarafından temsil edilmekten çok mutluyum ve alçakgönüllülük içindeyim. Bu benim ve başından beri bana inanan ve beni destekleyen Long Neckie topluluğu için önemli bir başarı.”

Bu arada bazı uzmanlar, dot-com balonu gibi NFT’lerin patlamak üzere olduğuna inanıyor. Ancak bazı yatırımcılar ise NFT’lerin kalıcı olacağını ve yatırımları sonsuza dek değiştireceğini düşünüyor.