• BITCOIN/TL
  1915782,711
  % 1,38
 • ETHEREUM/TL
  103400
  % 0,96
 • RIPPLE/TL
  15.95
  % 7,09
 • BITCOIN CASH/TL
  12410,432
  % 7,53
 • LITECOIN/TL
  2300.24
  % 2,01
 • COSMOS HUB/TL
  203.58
  % 3,16
 • CARDANO/TL
  13.68
  % 3,35
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,29

NFL, Kripto Yasağına Rağmen Blockchain Sponsorluklarına İzin Veriyor

NFL, Kripto Yasağına Rağmen Blockchain Sponsorluklarına İzin Veriyor

NFL, ekiplerine blok zinciri sponsorluğu arama izni verdi, ancak yine de kripto para birimi ve hayran tokenleri kullanan promosyonları kısıtlayacak.

Salı günü gönderilen bir notta lig, yeni teknoloji dalgasına ilişkin değerlendirmesini tamamladıktan sonra işletmelerle “promosyon ilişkilerine” izin verme kararı aldığını söyledi.

CNBC’ye göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Beyaz Saray ve Adalet Bakanlığı’na geçtiğimiz yıl blok zinciri teknolojisi ile ilgili konularda lobi yaptı.

Lig notunda, “Bu gelişen düzenleyici ortamda, blok zincir teknolojilerini içeren potansiyel ticari fırsatları değerlendirirken dikkatli bir şekilde ilerlememiz ve tüm potansiyel ortaklar ve iş modelleri üzerinde uygun özen göstermemiz esastır” dedi.

“Lig personeli ayrıca, gelişen blok zinciri düzenleyici ortamını ve Başkan Biden’in federal kurumları, tüketicinin korunmasına ve kökünü kazımaya odaklanarak blok zinciri dijital varlık düzenlemesini ve gözetimini değerlendirme çabalarını koordine etmeye çağıran son yürütme emri gibi önemli gelişmeleri yakından izlemeye devam etti.”

NFL’den kısıtlı blok zinciri sponsorluğu arama izni

Nota göre, lig hala takımlarının mal ve deneyim karşılığında kripto para birimi veya hayran tokenleri kullanmasını özellikle yasaklayacak.

Haber, lig yetkililerinin blok zinciri kurallarını gözden geçirmek gibi iş girişimlerini paylaşmayı planladığı, ligin yaklaşmakta olan sahibinin toplantısından önce geliyor.

Tampa Bay Buccaneers oyun kurucu Tom Brady ve Rob Gronkowski gibi lig yıldızları blok zinciri NFT işinden yararlandı.

NFL’nin tüketici ürünleri başkanı Joe Ruggerio, CNBC’ye, ekipler ve blok zinciri şirketleri arasındaki anlaşmaların üç yıldan fazla sürmeyeceğini ve gelecekteki esnekliğe izin verdiğini söyledi.

Ruggiero, “Blockchain teknolojisi konusunda son derece iyimseriz” dedi ve şöyle devam etti: “Önümüzdeki on yıl boyunca yeniliği gerçekten şekillendirmek, hayran katılımını şekillendirmek için çok fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz.”