• BITCOIN/TL
  2070030,322
  % 5,54
 • ETHEREUM/TL
  99741
  % 3,55
 • RIPPLE/TL
  16.3
  % 3,54
 • BITCOIN CASH/TL
  15556.66,473
  % 5,81
 • LITECOIN/TL
  2646.12
  % 5,09
 • COSMOS HUB/TL
  267.71
  % 3,89
 • CARDANO/TL
  14.75
  % 4,62
 • TETHER/TL
  32.58
  % 0,22

Morning Brew Bitcoin’e Yer Verdi

Morning Brew Bitcoin’e Yer Verdi

Günde ortalama olarak 2 milyon kişiye ulaşan ve birçok kişinin yakından takip ettiği Morning Brew Bitcoin’e yer verdi. Alex Lieberman ve Austin Rief adlı iki üniversite öğrencisi tarafından kurulan ve çıktığı günden itibaren yani 2015 yılından beri popülerliği ile gündeme gelen iş bülteni 2020 yılı içinde 13 milyon dolarlık ciddi bir gelir elde etmişti. Bu tür büyük bir iş bülteninin Bitcoin’e yer vermesi de oldukça önemli bir gelişme.

Fakat Morning Brew yaptığı açıklamada bunun Bitcoin’i onaylamak anlamına gelmediği söyledi. Fakat kripto paraların yükselişine de herhangi bir şekilde kayıtsız kalınmasının da artık mümkün olmadığı belirterek piyasalar bölümünde Bitcoin’e de yer vermiş oldu. Morning Brew’in yakın zaman içinde diğer kripto paralara yer verip vermeyeceği merak konusu. Fakat bu bile aslında iyi bir başlangıç. Çünkü artık yavaş yavaş Bitcoin tanınmaya başlıyor.

Google Finans Bölümüde Yer Verecek

Bunu resmi olarak düşünmediklerini söyleyen kişiler olsa dile getirilmesi yeni yeni olan gelişmeler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Amerika ve Amerika şirketleri Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı henüz çok sıcak değiller. Bunun sebebi de şüphesiz ki bu kripto paraların dolar için çok ciddi bir tehdit olarak gözükmesi.

Bitcoin Piyasası Nasıl İşliyor?

2008 de yaşanmış olan krizi akabinde Satoshi Nakamato isimli kişi uçtan uca elektronik olarak sağlanabilen ödeme sistemi olarak bilinmekte olan Bitcoin ile ilgli olarak yazılarını yayınladılar. Bitcoin merkezsizleştirilmiş olarak kullanılmakta olan, üçüncül olarak müdahalelere karşı olarak korumalı sanal para birimi şeklinde ortaya çıkmıştır. 2009 senesinde herkese açık ağ şeklinde kullanıma başlandı. Akabinde Bitcoin, ilk başarılı sanal para şeklinde "1. nesil blockchain" olarak nitelendirildi. Dağınık olarak

İlgili İçerik

Morning Brew Bitcoin’e yer veren tek kurum da değil. Kısa süre önce Google da Google Finance bölümüne el attı. Bu bölümde yapılan değişikliklerle birlikte tamamen kripto para birimlerine ayrılan yeni bir alan eklendi. Yani artık kripto paralar başta Google gibi büyük firmalar tarafından da resmen tanınır hale geldi. Bu tanınma oranının da gün geçtikçe artması bekleniyor. Bitcoin’in bu şekilde yükselişinin daha hızlı olup olmayacağı da merak konusu fakat zaten artık Bitcoin’i bilmeyen kişi yok denecek kadar az.