• BITCOIN/TL
  2143096,432
  % 1,03
 • ETHEREUM/TL
  103989
  % 0,88
 • RIPPLE/TL
  17.35
  % 0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  16572.86,593
  % -0,48
 • LITECOIN/TL
  2759.58
  % -0,36
 • COSMOS HUB/TL
  289.27
  % 2,34
 • CARDANO/TL
  16.63
  % 1,63
 • TETHER/TL
  32.56
  % 0,21

Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor

Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor

Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor

Mastercard ile birlikte CEO’su olan Michael Miebach, şirketin CBDC’ler  ve eşleştirme amacıyla, akıllı sözleşme teknolojisine yatırım yaptığını açıkladı.

Son dakika durumlarından anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Miebach, şirketin ilk çeyrekteki kazanımları ile alâkalı yapılan konferansta yaptığı açıklamada, Mastercard’ın CBDC’lerin sadece ödemeler dışında ki yapılan faydalarını değerlendirmelerine yardımcı olmayı amaçladığını ifade etti.

Gelecek olan günler Mastercard, CBDC’lerin üzerinde var olabilecek uygulamaları keşife çıkacak.

“Bu mantıklı bir ticaret sözleşmesi olabilir. Akıllı sözleşmeler yatırım yaptığımız bir şey.” İfadelerini kullandı.

Enjın Coın (Enj)

Enjin Coin, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş ENJ kısıtlaması kullanan bir tokendir. Internet sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilecek dijital para olarak tanımlanabilmektedir. ENJ 2009 senesinde kurulan, Inj in Network isminde oyuncu topluluğu platformu olan bir girişim. Enjin markası oyun geliştiricileri ve oyun dünyasında çok iyi bilinen bir marka olarak sunuldu. Kripto para ICO’larının popüler olduğu 2017 yılında oyunlar ce platformda kullanılacak bir token olan ENJ’i

İlgili İçerik

Miebach, Avrupa da bulunan Merkez Bankası ile beraber İngiltere Merkez Bankası da işin içinde olduğu için  olmak üzere pekçok merkez bankasının CBDC’yi  geliştirirken, özek sektörün de bunları dağıtacağını belirtti. CEO’ya göre “iki aşamalı bir yaklaşım” doğrulanmış bir durumdur.

Mastercard, CBDC’ ile konusunda hükümetlerle irtibat halinde. Şubat ayının ilk haftaları Bahamalar, insanlarına ülkenin CBDC’sini önden ödemeli bir Mastercard’a yükleme seçeneği arz etti.

Miebach de şirketin bu çeyrekte lansman için onay gösteren birkaç yeni kripto ortaklığını benimsediğini olduğunu ifade etti. Bu hafta Gemini, Mastercard’ın bu senenin ilerleyen günlerinde piyasaya girecek olan kripto ödülleri dağıtacak olan kredi kartının arkasındaki ağ olacağını ifade etti.

Geçtiğimiz Eylül ayının ortalarında Mastercard, merkez bankalarına CBDC ile  gerçek hayatta nasıl çalıştığını görmek için sosyal medya bir test ortamı sunacağını ifade etti.

Mastercard ve CEO’su Michael Miebach ile şirketin CBDC’ler ile eşleştirme maksatı ile , akıllı sözleşme teknolojisine yatırım yaptığını ifade etti.

Son dakika durumlarından anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gelecek olan günlerde Mastercard, CBDC’lerin üzerinde var olabilecek uygulamaları keşif halinde olacak.