• BITCOIN/TL
  2131044,664
  % 0,71
 • ETHEREUM/TL
  115713
  % 0,12
 • RIPPLE/TL
  16.09
  % 0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  12821.91,639
  % 1,46
 • LITECOIN/TL
  2442.89
  % 1,42
 • COSMOS HUB/TL
  225.54
  % 0,30
 • CARDANO/TL
  12.69
  % 0,86
 • TETHER/TL
  32.81
  % 0,92

Kyber Network

Kyber Network

Kyber Network, 2017 senesinde merkeziyetsiz finans uygulaması olarak başladı. Kyber Network ’un kurucuları Loi Luu, Victor Tran ve Yalan Verner’dir. Kripto para birimlerinin temelini merkeziyetsizlik oluştururken Bitlo.com da dahil kripto para borsaları merkezi bir şekilde yönetilmektedir, Kyber Network da merkezi olmayan bir borsadır. Bütün işlemleri Ethereum üstünden akıllı kontrat sistemi ile yapılmaktadır.

KNC, Kripto para ve dijital varlıkları kendi arasında hemen takasını gerçekleştiren ERC-20 tabanlı bir protokoldür. Bu protokolle kripto paralar arasındaki takas etme işlemi merkeziyetsiz bir borsa üstünden yapılabilmesini sağlıyor. Bu takas işlemi ile blockchain üstünden kanıt meydana getirerek yapılıyor işlemler.

Kyber Network, tokenları sayesinde komisyon ücreti kazanmak dışında rezerv sistemiyle de ek gelir elde ediyorlar. Böylece KNC tokenlarını rakiplerinden ayıran en önemli özelliğinden birisi olarak değerini artırmasıdır.

Kyber Network Crystal

Kyber Network Crystal, Kyber Network ağı üstünden yapılan takas işlemleri esnasında kullanılması için çıkartılan bir tokendir. Bunun 3 ayrı görevi;

 • İşlemler sonucunda belli bir tutar alınmaktadır. Toplanan KNC varlıklarının bir bölümü deflasyonu engellemek için yon edilir
 • Bu işletmeler KNC satın alarak pek çok kripto türü üstünden ödeme alabilmeleri sağlanmaktadır.
 • İşletmelere KNC kullanımını artırmak amacıyla diğer işletmelere öneride bulunduklarında ödül olarak KNC verilmektedir.

Kyber Network Crystal (KNC), ICO ile toplam da 226.000.000 KNC bastı ve katılımcılara yaklaşık % 60’ı oranında dağıtım yapıldı ve  su an piyasalarda 180.057.587 KNC yer alıyor.

Bitcoin Piyasası Nasıl İşliyor?

2008 de yaşanmış olan krizi akabinde Satoshi Nakamato isimli kişi uçtan uca elektronik olarak sağlanabilen ödeme sistemi olarak bilinmekte olan Bitcoin ile ilgli olarak yazılarını yayınladılar. Bitcoin merkezsizleştirilmiş olarak kullanılmakta olan, üçüncül olarak müdahalelere karşı olarak korumalı sanal para birimi şeklinde ortaya çıkmıştır. 2009 senesinde herkese açık ağ şeklinde kullanıma başlandı. Akabinde Bitcoin, ilk başarılı sanal para şeklinde "1. nesil blockchain" olarak nitelendirildi. Dağınık olarak

İlgili İçerik

Kyber Network Madenciliğinin Yapımı

Kyber Network madenciliği, ağ üstünden yapılan bir kripto para dönüşüm ve değişimleri yapabilmektir.  Sahibi olduğunuz kripto para birimini farklı bir kripto para birimi ile ödeme alan işletmeye değişim yapmadan gönderebilirsiniz. Ödeme alan taraflar yani işletmeler KNC’yi önerdiği her kullanıcıdan belli bir tutarda KNC ödülü alırlar.