• BITCOIN/TL
  2071826,584
  % 5,02
 • ETHEREUM/TL
  100020
  % 3,63
 • RIPPLE/TL
  16.32
  % 4,01
 • BITCOIN CASH/TL
  15747.04,347
  % 6,74
 • LITECOIN/TL
  2656.72
  % 5,54
 • COSMOS HUB/TL
  268.67
  % 4,28
 • CARDANO/TL
  14.83
  % 5,08
 • TETHER/TL
  32.51
  % 0,02

Ünlü Analistten Kripto Yatırımı İçin Çok Erken Açıklaması Geldi

Ünlü Analistten Kripto Yatırımı İçin Çok Erken Açıklaması Geldi

Wall Street, Bitcoin vadeli ETF’lerinin piyasaya sürülmesi ve kurumsal yatırımcıların devreye girmesi de dahil olmak üzere son yıllarda kripto pazarlarını benimsemiş olabilir, ancak bir piyasa uzmanı, her yerde bulunmalarının daha yeni başladığını söyledi.

Edelman Financial Engines’in kurucusu Ric Edelman, finansal danışmanlara Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi dijital menkul kıymetler hakkında eğitim veren Dijital Varlık Konseyi’ni başlattı.

Edelman Pazartesi günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Bu gerçekten 20 veya 30 yıl önceki internete benziyor. Bunun bir nesilde sadece bir kez ortaya çıktığını kabul etmeliyiz. Yenilikçi teknoloji, işletmelerin daha hızlı, daha ucuz, daha fazla şeffaflık, daha fazla güvenlikle çalışmasına izin veriyor ve bu nedenle işletmeler blok zincir teknolojisinin geliştirilmesini istiyor.” dedi.

Kripto Yatırımı İçin Çok Erken Aşamadayız

Kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi, tıpkı internet gibi geniş kapsamlı uygulamalara sahip olabileceğini söyleyen Edelman, şu anda dolaşımda olan ilginç bir kullanım örneğinin altını çiziyor: insanların kentsel alanlarda park yeri bulmalarına yardımcı olmak için dijital tokenlerin kullanılma potansiyeli.

Edelman, “Ulaştırma Departmanı, para hareketiyle hiçbir ilgisi olmayan büyüleyici bir sorunu çözmek için blok zincir teknolojisinin değerini kabul ediyorsa, bu sadece bu teknolojinin ne kadar geniş ve önemli olduğunu gösterir.” dedi.

Bitcoin’in diğer kriptolar ve blok zinciri teknolojisi için geniş bir potansiyel ve yatırımcılar için ise büyük bir fırsat sunduğunu söyledi.

“Artık deneyim avantajına sahibiz. 1990’larda internetin nasıl büyüdüğünü biliyoruz. Bugün geldiğimiz nokta bu: Bundan 10 veya 15 yıl sonra var olmayacak fırsatları bugün olduğu gibi gören yatırımcılar için inanılmaz derecede erken.”

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan ise gelecekte bir noktada her şirketin bir şekilde kripto ve blok zincirine dahil olacağına inanıyor.