• BITCOIN/TL
  2129948,493
  % 0,40
 • ETHEREUM/TL
  115507
  % -0,06
 • RIPPLE/TL
  16.06
  % 0,03
 • BITCOIN CASH/TL
  12822.33,674
  % 0,70
 • LITECOIN/TL
  2437.24
  % 1,10
 • COSMOS HUB/TL
  225.41
  % 0,06
 • CARDANO/TL
  12.66
  % 0,60
 • TETHER/TL
  32.81
  % 0,77

Kripto Paraları Destekleyen Şirketler

Kripto Paraları Destekleyen Şirketler

Kripto Paraları çok fazla destekleyen büyük şirketler bulunmuyor. Bunun sebebi olarak da klasik düzenin bozulmasıyla birlikte kendi işlerinin de değişecek olmasını söyleyebiliriz. Fakat buna rağmen kripto para hayatımızın gerçeği. Bu yazıda da kripto paralara verdikleri destek ile gündeme gelen şirketler ve onların CEO’larına yer vereceğiz.

Warren Buffet (Berkshire Hathaway INC.)

Warren Buffet ilk başta özellikle Bitcoin konusunda yapmış olduğu karamsar konuşmalarla gündeme geliyordu. Öyle ki Warren Buffet’e göre Bitcoin bir serap ve düşüşü de yükselişi kadar hızlı olacaktı. Fakat bu düşüncesinin yanlış olduğunu anlayan Warren Buffet artık kripto parayı destekleyen kişilerden bir tanesi.

Jeff Bezos (Amazon.com INC.)

Amazon şu an için kripto parayla ödeme kabul etmiyor. Jeff Bezos’un da kripto paralar için yapmış olduğu resmi bir olumlu açıklama yok. Fakat bu listeye girmesinin sebebi Binance CEO’sundan gelen açıklama. Bu açıklamaya göre kripto paraların boğa koşusunda katalizör olacak etmen Jeff Bezos’un şirketi Amazon’un büyük bir rolü olacak.

En Çok Tercih Edilen Kripto Paralar

Kripto para borsası son dönemlerde adından sıkça söz ettirmektedir. Birçok yatırımcı ve analistler için en iyi yatırım araçlarından biri olarak gösterilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise çevresel faktörlerden ve politik kararlardan etkilenmemesidir. Piyasada birçok sayıda kripto para çeşidi vardır. En meşhuru herkesin bildiği gibi Bitcoin’dir. Peki Bitcoin harici, en çok tercih edilen kripto para çeşitleri nelerdir?

İlgili İçerik

Mark Zuckerberg (Facebook)

Listede en çok tanınan kişilerden bir tanesi de şüphesiz ki Facebook’un kurucusu Zuckerberg. Zuckerberg yaptığı bir açıklamada Bitcoin’e güç veren blockchain teknolojisinin çok önemli bir sistem olduğunu ve Facebook’un geleceği için oldukça önemli bir yeri olacağını dile getiriyor.

Elon Musk (Tesla INC.)

Listedeki en çılgın kişilerin başında şüphesiz ki Elon Musk geliyor. Şirketinin adı Nicola Tesla’dan gelen Elon Musk en az Tesla kadar dünyayı değiştirmek için çalışmalarda bulunuyor. Kripto paralara olan desteğini açık bir şekilde dile getiren Elon Musk bunun yanı sıra bir altcoin olan Dogecoin için de sürekli yapmış olduğu açıklamalarla gündeme geliyor.

Erol Bilecik (Index Grup)

Eski TÜSİAD Başkanı ve Index Grup CEO’su Erol Bilecik Türkiye’de bu alanda en çok destek veren kişilerin başında geliyor. Öyle ki yapmış olduğu konferanslarda Türkiye’nin blockchain trenini kaçırmaması gerektiğini de defalarca kez dile getirmiş durumda.

Bu kişiler dışında kripto paralara destek veren birçok ünlü şirketin CEO’su yer almaktadır. Kripto paralara olan güven gün geçtikçe artış göstermektedir.