• BITCOIN/TL
  1911479,602
  % 1,87
 • ETHEREUM/TL
  103123
  % 1,50
 • RIPPLE/TL
  16.27
  % 9,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12324.34,599
  % 7,70
 • LITECOIN/TL
  2288.28
  % 1,76
 • COSMOS HUB/TL
  203.4
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.62
  % 3,96
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

Kripto Para Piyasasına Giren Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kripto Para Piyasasına Giren Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kripto para piyasası henüz çok yeni bir piyasadır. Bu piyasada aktif olmak istiyorsanız ve yapmış olduğunuz yatırımlar sonucunda iyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız uymanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu yazıda bunu inceleyelim.

Öncelikle kripto para piyasası zaman isteyen bir piyasadır. Kripto para terimlerini bilmeyen bir kişinin bu piyasada başarılı olması pek mümkün değildir. Bunun için öncelikle terimleri öğrenmek ve sonrasında bu piyasada yer alan uzmanları sürekli takip etmek gerekecektir. İşte bu şekilde kripto para piyasasında bir geleceğiniz olabilir. Aynı zamanda ilk defa giriş yapıyorsanız riske almayı göze aldığınız bir miktar ile giriş yapmanız oldukça önemlidir. Borç alarak, tüm birikimi yatırarak kripto para piyasasına girmek kısa sürede size gereğinden fazla bir yük bindirecektir. Bunun için riske atabileceğiniz bir miktarı yatırmaya çalışın ve sadece 1 altcoin’e yatırım yapmayın yapacağınız yatımı bölmeniz de oldukça önemli olacaktır.

Hedeflerinizi net bir şekilde belirtmeniz oldukça faydalı olacaktır. Yani uzun vadede mi kazanmak istiyorsunuz kısa vadede mi, al-sat yaparak mı kazanmak istiyorsanız yoksa bir kripto para alıp belirli bir süre onu elinizde mi tutmak istiyorsunuz? İşte tüm bu soruların cevabını öncelikle kendi içinizde vermelisiniz. Çünkü bu cevaplar neticesinde yatırım yapacağınız kripto parayı seçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra bir kripto para yükseliş gösteriyorsa bunun mutlaka bir düşüşü olacaktır. Bu sebeple yatırım yapacağınız kripto parayı iyi takip edin ve düştüğü an alın. Bu şekilde eğer kar edecekseniz bu karınız çok daha yüksek olacaktır.

Güvenilir Olduğuna Dikkat Etmek

Son olarak işlem yapılacak borsanın dikkatli şekilde seçilmesi gerekir. Güvenilir olduğuna emin olduğunuz borsada işlem yapmaya özen gösterin. Bunun yanı sıra bu borsaların uygulamasını indirecekseniz de resmi uygulamalar olduğundan emin olduktan sonra indirin. Kripto parada duygusallığa yer yoktur. Kimi dönem kar edecekken kimi dönem zarar edebilirsiniz. Zarar ettiğiniz dönem dahi haberleri takip etmeye, analizleri incelemeye devam edin ve asla panik satışı gerçekleştirmeyin. Kripto para dünyasında 1 gün içinde çok şey değişebilir.