• BITCOIN/TL
  2187842,416
  % -0,14
 • ETHEREUM/TL
  114023
  % -1,06
 • RIPPLE/TL
  20.67
  % 5,55
 • BITCOIN CASH/TL
  12256.38,750
  % -2,15
 • LITECOIN/TL
  2411.08
  % 1,51
 • COSMOS HUB/TL
  206.8
  % 0,90
 • CARDANO/TL
  13.77
  % -0,98
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,11

Ünlü Yatırımcıdan Kripto İçin İyimser Olmayın Uyarısı Geldi

Ünlü Yatırımcıdan Kripto İçin İyimser Olmayın Uyarısı Geldi

Tokyo merkezli kripto borsası Bitbank’ın analisti Yuya Hasegawa, bu hafta Yahoo Finance’e verdiği demeçte, Çarşamba günkü toparlanmaya rağmen, büyük kripto borsalarında verilen satış hacminde bir trendin tersine dönmesi için çok erken olduğunu söyledi.

Yeni yıl, Bitcoin’i kısaca 40.000 doların altına çeken yaklaşık bir haftalık satışa rağmen yeniden yükselen kripto para birimlerine karşı nazik olmadı.

ABD Federal Rezervi ve Omicron enfeksiyonları dalgası yüzünden yatırımcılar 2022’ye gergin bir piyasayla başladı. Bu arada Bitcoin, Kasım ayındaki zirvesinden bu yana %40’tan fazla değer kaybettikten sonra 39.893.62 dolarda yeni bir dip yaptı.

Bitcoin bu hafta en zayıf seviyelerinde %8’in üzerinde değer kaybederken, Ethereum, Solana, Avalanche ve Terra gibi daha küçük tokenler daha da sert düştü.

FED Başkanı Jerome Powell’ın ikinci dönem için onay duruşmasının engelini ortadan kaldırdıktan sonra yatırımcılar, kriptonun teknoloji hisseleriyle neredeyse adım adım ticaret yapmaya devam etmesiyle birlikte, yakın vadeyi şekillendirecek enflasyon verilerine endişeyle bekliyorlar.

Hasegawa, Bitcoin’in haftanın geri kalanı için fiyat aralığının 40.000 ile 48.000 dolar arasında olması gerektiğini söyledi, ancak “kesinlikle kısa vadede iyimserlik için iyi bir zaman değil.” dedi.

Hasegawa: Kripto İçin İyimser Bir Zaman Değil

Mevcut satış ne kadar kötü olsa da, kripto varlık yöneticisi Bitwise’ın CIO’su Matt Hougan, dijital paraların geçen yıl geliştirdiği güçlü kullanıcı temellerine dayalı olarak mevcut ayı piyasasının önceki düşüşler kadar uzun sürmeyeceğine inanıyor.

Hougan, spekülatif faaliyetin dışında, kripto benimsemenin hiç bu kadar yüksek olmadığını söyledi. Hem küçük hem de büyük dijital para yatırımcıları arasında altına hücum oldu; özellikle risk sermayesi, geçen yıl kripto girişimlerinde 33 milyar dolarlık bir patlamayı körükledi.

Electric Capital tarafından geçen hafta yayınlanan bir rapora göre, bu fon aynı zamanda sektördeki geliştirici faaliyetinin neden zirvede olduğunu da açıklıyor. Pazar, kripto fiyatları yükseldiğinde daha fazla geliştiriciyi kendine çekiyor. Yine de rapora göre, fiyatlar düştüğünde aktif geliştiricilerin sayısı tarihsel olarak sabit kalıyor.