• BITCOIN/TL
  2074095,481
  % 0,84
 • ETHEREUM/TL
  100591
  % -0,68
 • RIPPLE/TL
  16.15
  % -0,15
 • BITCOIN CASH/TL
  15940.58,620
  % -3,74
 • LITECOIN/TL
  2601.02
  % 2,11
 • COSMOS HUB/TL
  265.84
  % 0,44
 • CARDANO/TL
  14.93
  % -0,34
 • TETHER/TL
  32.52
  % 0,21

Asya’nın En Büyük Bankalarından Biri Kripto ETF’si Başlatacak

Asya’nın En Büyük Bankalarından Biri Kripto ETF’si Başlatacak

Güney Kore’nin en büyük bankasının varlık yönetimi kolu, kripto türev ürünleri ve ETF’lerin incelenmesine ve geliştirilmesine yardımcı olacak bir komitenin başlatıldığını duyurdu.

KB Kookmin Bank’ın varlık yönetimi kolu, yeni Dijital Varlık Yönetimi Hazırlık Komitesinin, kolun Index Quant Operasyon bölümü altında bulunan kripto ürünlerini piyasaya sürme hazırlıklarını planlayacağını söyledi.

KB, şirketin açıklamasının kaba bir çevirisi, Kore’deki kuralsızlaştırmanın ardından mümkün olan en kısa sürede kripto teklifleri aracılığıyla hızlı hareket eden endüstriye giriş yapmayı umuyor.

Güney Kore’nin en büyük bankasının kripto hamlesi

Güney Kore’nin başkan adaylarından ikisinin, önümüzdeki ay potansiyel seçim zaferlerini takiben ilk madeni para tekliflerini yasaklamayı istediği bildiriliyor. Umut, bu adayların şu anda katı kripto yasaları uygulayan bir ülkede daha rahat bir düzenleyici ortam getirmesidir.

Banka, yurt içi ve yurt dışı dijital varlık piyasası araştırması yoluyla ilgili ürünlerin önleyici lansmanına hazırlanmayı planladığını söyledi.

KB Asset Management, kripto endeksi fonlarına ek olarak, emeklilik-emeklilik ve OCIO piyasalarındaki geleneksel varlık korelasyonundan denizaşırı kripto kullanan bir anapara garantili varlık tahsis fonuna dönüşeceğini söyledi.

KB Asset Management’ın Index Quant Management bölümünün başkanı Hong-Gon Kim, “Mümkün olan en kısa sürede sanal varlık temalı öz sermaye fonlarını başlatacağız. Müşteriler için bir sanal varlık konferansı düzenlemeyi ve süreli yayınlar yayınlamayı planlıyoruz.” dedi.

KB Kookmin, net kâr açısından ülkenin en büyük bankasıdır. Bankanın holding şirketi KB Financial Group, son kazanç raporuna göre, 2021 yılının 4. çeyreğine kadar yönetim altındaki varlıklarda toplam 457,3 trilyon Güney Kore Wonu (382,7 milyar dolar) aldı.