• BITCOIN/TL
  2057023,246
  % 4,05
 • ETHEREUM/TL
  99426
  % 2,59
 • RIPPLE/TL
  16.24
  % 2,27
 • BITCOIN CASH/TL
  15590.74,631
  % 4,75
 • LITECOIN/TL
  2633.93
  % 3,46
 • COSMOS HUB/TL
  266.26
  % 1,86
 • CARDANO/TL
  14.64
  % 2,50
 • TETHER/TL
  32.55
  % 0,29

Jeff Bezos’tan Dogecoin Hamlesi! Twitter’dan Açıkladı

Jeff Bezos’tan Dogecoin Hamlesi! Twitter’dan Açıkladı

Amazon ve Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos, Twitter’da Dogecoin’in (DOGE) kurucusu Shibetoshi Nakamoto’yu takip etmeye başladı. Platform tarihi göstermese de bunun 6 Mayıs Cuma günü olduğu tahmin ediliyor.

Bugün birden fazla tweet, Amazon’un kurucusu ve eski CEO’su Jeff Bezos’un Twitter’da DOGE’nin kurucu ortağı Billy Markus’u takip etmeye başladığını tartışıyor.

İlginç bir şekilde Bezos’un Doge veya yaratıcısı ile hiçbir bağlantısı yok, tıpkı Amazon’un kripto para birimlerini kabul etme planlarını asla açıklamadığı gibi.

Amazon ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmese de, son birkaç yıldır dedikodular bunu iddia ediyor. Nisan ayında mevcut Amazon CEO’su Andy Jassy, ​​CNBC’ye şirketin potansiyel olarak NFT satmaya başlayabileceğini ve kripto para birimlerinin büyük bir gelecek için olduğunu söyledi.

Twitter’da DOGE hareketliliği

Bildiğiniz üzere Elon Musk büyük bir Dogecoin hayranı ve Twitter’ı satın almak için yaptığı son anlaşmadan sonra (henüz tamamlanmadı), DOGE ordusundaki birçok kişi meme parasının bir şekilde sosyal medya devinde kullanılacağına inanıyor.

Jeff Bezos, şu anda Tesla CEO’su Elon Musk’tan sonra dünyanın en zengin ikinci insanı. Bu tartışmaya ek olarak Musk SpaceX’i kurarken Bezos’un Blue Origin’i yarattığını, uzay aracı ve uzay uçuşuna da odaklandığını ve her ikisinin de ABD hükümetiyle milyar dolarlık sözleşmeler için rekabet ettiğini hatırlamakta fayda var.

Musk, Dogecoin’in büyük bir destekçisi olarak biliniyor ve bu nedenle, Shibetoshi Nakamoto’nun gerçek adı Billy Markus’un tweetleri ile sık sık etkileşime giriyor. Yani Bezos’un Doge’nin kurucusunu Musk aracılığıyla bulması mümkün.

Dogecoin Amazon’a gelir mi?

4.1 milyon Twitter takipçisi olmasına rağmen Jeff Bezos sadece 74 hesabı takip ediyor. Amazon ile bağlantılı Prime Video, AWS ve Prime Video gibi birkaç şirkete ek olarak milyarder, Elon Musk hariç diğer başarılı girişimcileri takip ediyor ve bu şekilde Doge’nin kurucusu eğrinin dışında bir nokta.

Jeff Bezos, Elon Musk’ın hesabını gözetlerken Twitter’da farkında olmadan Shibetoshi Nakamoto’yu takip etmiş de olabilir.

Bazı DOGE hayranları ayrıca Billy Markus’u takip eden Bezos’un “DOGE için çok şey ifade ettiğine” inanıyor ve muhtemelen Amazon kurucusunun Dogecoin’e ısındığını gösteriyor.