• BITCOIN/TL
  2242425,574
  % 0,42
 • ETHEREUM/TL
  120645
  % 5,40
 • RIPPLE/TL
  17.25
  % 0,82
 • BITCOIN CASH/TL
  16517.41,101
  % 1,25
 • LITECOIN/TL
  2827.16
  % 1,54
 • COSMOS HUB/TL
  282.7
  % 0,43
 • CARDANO/TL
  15.85
  % 0,25
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,31

Hindistan Kripto Endüstrisi Yeni Bütçeden Büyük Beklentilere Sahip

Hindistan Kripto Endüstrisi Yeni Bütçeden Büyük Beklentilere Sahip

Hindistan’ın kripto para ekosistemi, 1 Şubat 2022’de hükümet tarafından düzenleme yapılacağını umuyor. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, dünyanın en büyük demokrasisi için yılın en önemli mali günü olarak kabul edilen ayın başında ülkenin bütçesini sunacak.

Konuşma, yılın mali tonunu belirlemekte, devlet kaynaklarının nasıl tahsis edileceğini, vergilerin nasıl düzenleneceğini, servet eşitsizliğini azaltmak için hangi refah politikalarının uygulanacağını, büyümeyi artırmak için hangi sektöre yardım edileceğini ve en önemlisi, devletin bilançosunu ve dolayısıyla ekonominin durumunu ele alacak.

Hindistan’ın kripto para ekosistemi ne bekliyor?

Ulusal hükümetle yakın çalıştıkları için anonimlik talep eden bir politika uzmanı, “Kripto para birimleri oy getirmez.” dedi. Anonim kaynak, bu yılki seçimlerden önce seçmenleri memnun etmek için mal ve hizmetleri daha ucuz hale getirmeye yönelik konuşmanın doğası gereği popülist olacağını öne sürdü.

Politika uzmanı, “Bütçe konuşması kabaca iki saat. Söylenecek çok şey var. Beş eyalet seçime gidiyor. Tüm bunlar dahilnde kriptonun öncelik olmayabileceğini belirtmek gerekiyor.” dedi.

Beş Hindistan eyaletinde oylama, bütçe konuşmasından dokuz gün sonra başlıyor. Buna, en kalabalık eyalet olan ve dolayısıyla ulusal hükümet için en önemli olan Uttar Pradesh dahildir.

Oldukça olası olmayan bir senaryoda Sitharaman yeni kripto politikasını ortaya çıkarabilir, önerilen kuralların yasama olarak parlamentodan geçmesi ve yasalaşması gerekecektir. Bu nedenle, kripto ekosisteminin herhangi bir acil düzenlemenin uygulandığını görme olasılığı hala düşük.