• BITCOIN/TL
  2084184,251
  % -3,93
 • ETHEREUM/TL
  102229
  % -3,41
 • RIPPLE/TL
  17.04
  % -4,71
 • BITCOIN CASH/TL
  15564.16,672
  % -5,92
 • LITECOIN/TL
  2711.37
  % -4,01
 • COSMOS HUB/TL
  273.4
  % -4,93
 • CARDANO/TL
  15.41
  % -6,10
 • TETHER/TL
  32.53
  % -0,05

Fortnite Kripto Parası Gerçek mi? Epic CEO’su Uyardı

Fortnite Kripto Parası Gerçek mi? Epic CEO’su Uyardı

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Fortnite Token adlı yeni oluşturulan bir kripto para birimini “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi.

Kripto hayranları, meşhur oyunların tokenlerinin yayınlanmasına karşı genellikle heyecanlanmakta. Ancak çoğu zaman bu sadece bir dolandırıcılıktır ve çoğu zaman diğer insanların telif haklarını ihlal eder. Özellikle de her yerden sanat çalan NFT’ler söz konusu olduğunda.

Şimdi Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Fortnite Token adlı bir kripto para birimini dolandırıcılık unsuru olarak değerlendirdi. Fortnite veya Epic Games ile bağlantısı olan resmi bir kripto para birimi olmadığını söyledi.

PC Gamer tarafından bildirildiği üzere Fortnite Token, 2021’in sonundan beri hesaptan bir tweet’e bağlanıyor. Ancak, hesap şimdi tamamen silindi. Tweet’e, muhtemelen token’a ait bir tür resim ve “Merhaba, Dünya!” başlığı eşlik etti.

Epic, Fortnite Token’i 1 yıl sonra fark etti

Ancak, 29 Mayıs’ta Sweeney bunu fark edene kadar Epic tarafından fark edilmedi. Twitter hesabı insanları “NFToken sitesinde NFT kreasyonlarınızı basmaya ve OpenSea’de satmaya” davet etti. Sweeney çok açık sözlü bir şekilde “Bu bir dolandırıcılık” diye yanıtladı.

Epic’in telif hakkını açıkça ihlal etmesine rağmen ekip, nedense bunun bir dolandırıcılık olduğunu reddetti. Grup, “Fortnite Token bir dolandırıcılık kripto para projesi değil” diye yanıtladı ve şöyle devam etti:

“Bunun yerine, arkasında belirli bir sahip veya şirket yapısı ya da geleceğine karar veren bir CEO olmayan, adil bir lansman, topluluk odaklı, Fortnite oyun hayranları tarafından oluşturulan bir kripto para birimi projesidir.”

Sweeney, “ticari markalar ve telif hakları böyle çalışmaz” diye açıkladı, ki bu çok açık bir şekilde değil. Ve tabii ki sonunda Epic’in avukatlarının durum üzerinde çalıştığını söylemeye başvurdu.

Tüm bunlar ortadan kalktığından, Twitter hesabı artık mevcut değil ve tokenin web sitesi de yok.

Bunun Sweeney için kripto para biriminden çok bir telif hakkı sorunu olduğunu belirtmek önemlidir. Epic Games, kendi oyunları için kripto kullanma planı olmasa da mağazasında blockchain oyunlarına açık. Bu, Valve’in Steam ile benimsediğinden oldukça farklı bir yaklaşım.