• BITCOIN/TL
  2200948,197
  % -0,29
 • ETHEREUM/TL
  125151
  % -0,63
 • RIPPLE/TL
  16.98
  % -0,34
 • BITCOIN CASH/TL
  15215.42,215
  % -2,65
 • LITECOIN/TL
  2696.47
  % -0,73
 • COSMOS HUB/TL
  276.43
  % 1,18
 • CARDANO/TL
  14.77
  % -0,07
 • TETHER/TL
  32.2
  % 0,10

Fed başkanına Dogecoin ve GameStop Hakkında sorular soruldu

Fed başkanına Dogecoin ve GameStop Hakkında sorular soruldu

Fed başkanına Dogecoin ve GameStop Hakkında sorular soruldu

FED Başkanı Jerome Powell, dün düzenlenmiş olan basın toplantısında faiz yüzlerinin stabil tuttuğunu belirtirken, Powell’a GameStop ve Dogecoin hakkındaki gelişmeler de soruldu. FED başkanı iki kurumun adını belirtmek istemedi ancak çoğu insanın bir tek fiyatları göz önüne alarak hareket ettiğini ve bu konunun hisse senetleri piyasalarında karışıklığa yol açtığını belirtti.Yapılan toplantıda Powell’a, az sürede büyük artışlar kaydeden ve hisse senetleri piyasasında çok fazla dile gelen GameStop ve kripto para evreninin maliyeti ‘hiç durmadan artan’ parası Dogecoin de sorulan sorular arasındaydı.

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:

FED başkanı iki kurumun ismini belirtmek istemedi fakat sorulan soruya şu şekilde yanıt verdi:

“Çoğu insan yalnız fiyatlara ve piyasalardaki belli olan olayları göz önüne alarak hareket ediyor. Bana göre piyasalardaki yaşanan köpüğü bu olay yaratıyor. Biz yine de belirli kurallar dahilinde içinde kalmaktayız. Bu yüzden bu olayları konuşabilir hatta yaşanan olaylardan ötürü sorumlu olabiliriz

“Yükselişin asıl sebebi ekonomik iyileşme”

Piyasalardaki yaşanan köpüğün, merkez bankasının herzaman  para basmasıyla alakalı olup olmadığı da soru olarak yöneltilen Powell, bu söylenenlere katılmadığını ve piyasalarda olan artışın sebebinin, iyi  bir aşı çalışma günlerinden sonraki ekonomik toparlanma olduğunu belirtti.

“CBDC konusunda herhangi bir acelemiz yok”

Merkez Bankası Dijital Paraları  hakkında sorulan Powell, çalışmaların acilleşmesi gerektiği alandaki yorumların doğruluk payı olmadığını belirterek “CBDC’ler artık olağan ve bütün dünyada onları görmeye başlamaktayız. Farklı bir ülke bizden önce bir CBDC ortaya atacak diye artık kuşkulu değilim. Acele etmeden işi doğru bir şekilde yapmalıyız. Bu çok daha mühim. Başka ülkeler çıkarmış olacak diye biz acele etmemeliyiz ” dedi.