• BITCOIN/TL
  2107530,715
  % -3,21
 • ETHEREUM/TL
  112311
  % -2,50
 • RIPPLE/TL
  15.81
  % -5,27
 • BITCOIN CASH/TL
  12515.51,181
  % -9,18
 • LITECOIN/TL
  2345
  % -6,83
 • COSMOS HUB/TL
  213.66
  % -7,32
 • CARDANO/TL
  12.29
  % -7,84
 • TETHER/TL
  32.49
  % -0,90

Bu Ethereum Rakibi Coin, Kripto Düşüşünden Etkilenmedi

Bu Ethereum Rakibi Coin, Kripto Düşüşünden Etkilenmedi

Bir Ethereum (ETH) rakibi, kripto piyasası sıkıntılarına meydan okuyor ve bu hafta gelişen ağ aktivitesinin ardından yükseliyor. Yeni bir Twitter duyurusuna göre, akıllı sözleşme platformu ve kendi kendini değiştiren blok zinciri Tezos (XTZ), Ocak ayında ağ etkinliğinin bir ölçüsü olan altı milyondan fazla sözleşme çağrısı ile aylık tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Tezos (XTZ), “tez” veya “tezzie” olarak adlandırılan dijital bir tokenle bağlantılı bir blok zinciri ağıdır. Tezos, tez madenciliğine dayalı değildir. Bunun yerine token sahipleri, hisse ispatı konsensüs mekanizmasında yer aldıkları için bir ödül alırlar.

XTZ, yazı yazılırken son yedi gün içinde %28’den fazla artış yaşadı ve 3.77 dolardan işlem görüyordu.

Tezos (XTZ) Nedir?

Umut verici bir başlangıç ​​ve son derece başarılı bir ilk madeni para teklifinin (ICO) ardından Tezos, çok sayıda gecikme ve yasal sorunla karşı karşıya geldi. Milyarder risk sermayedarı Tim Draper gibi yüksek profilli yatırımcılar dikkat çekiyor.

Draper bu hafta Fortune’a proje hakkında iyimser olduğunu söyledi. “Tezos daha az enerji gerektiriyor ve hisse kanıtı, ETH bunu vaat ediyor ama yapamıyor.  Tüm oyuncular Tezos’u akıllı sözleşmeler için kullanıyor ve daha uzun vadede gerçek sözleşmeler olacak, bu yüzden tahmin ediyorum bu çok iyi gelecek.” dedi.

The Athletic’ten yeni bir rapora göre Tezos, İngiliz futbol takımı Manchester United ile çok yıllı bir sponsorluk anlaşmasına da imza attı. Anlaşmanın yıllık 22 milyon dolardan fazla olduğu bildiriliyor. Akıllı sözleşme platformunun fiyat artışından sonra sponsorluk haberi geldi.

Bu Tezos’un spor dünyasına ilk girişimi değil: Proje daha önce New York Mets beyzbol takımına sponsor oldu ve Red Bull Racing Honda ile ortak oldu.