• BITCOIN/TL
  2207705,325
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  125870
  % 0,38
 • RIPPLE/TL
  17.1
  % 0,51
 • BITCOIN CASH/TL
  15239.2,606
  % -2,64
 • LITECOIN/TL
  2699.74
  % -0,65
 • COSMOS HUB/TL
  277.97
  % 1,60
 • CARDANO/TL
  14.83
  % 0,28
 • TETHER/TL
  32.15
  % -0,03

Eski ABD Hazine Bakanı: Kripto Yatırımı İçin 2022’yi Beklemeyin

Eski ABD Hazine Bakanı: Kripto Yatırımı İçin 2022’yi Beklemeyin

Şu anda kripto para birimlerine veya blok zincir teknolojisine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, eski ABD Hazine Bakanı Rosie Rios, zemin kata girmek için muhtemelen çok geç olduğunuzu söylüyor.

2009’dan 2016’ya kadar Obama Yönetiminde görev yapan Rios, CNBC’ye Make It’e verdiği demeçte, “Tren istasyondan çoktan ayrıldı. Blockchain teknolojisi burada.” dedi.

Harvard Üniversitesinde misafir akademisyen olan Rios, hükümet sonrası kariyerinin çoğunu yatırım ve kripto üzerine inşa etti. Rios; blockchain girişimi Ripple’ın yönetim kurulu üyesi, gayrimenkul yatırım danışmanlığı firması Red River Associates’in CEO’su ve ortak yıldızlar Steve Wozniak ve Lance Bass ile birlikte Amazon’un realite şovu “Unicorn Hunters”ın yatırımcısı olarak biliniyor.

Rios, bu deneyimlere dayanarak, blok zinciri tabanlı platformlara veya kripto para birimleri veya NFT’ler gibi varlıklara yatırım yapmak isteyen herkese bir tavsiyesi olduğunu söylüyor.

Birçok uzman, NFT gibi varlıkların sadece spekülatif bir flaş olduğuna inandığından, Rios yalnızca büyüme potansiyeli olan ve anlamlı hizmetler veya gerçek dünya değeri sağlayan platformlara yatırım yapacağını söylüyor.

Rios ayrıca Ripple’ın yönetim kuruluna katılmasının ana nedeni olarak bunu gösteriyor. “Kripto para birimi XRP, sınır ötesi ödemeleri geleneksel döviz hizmetlerinden daha hızlı ve daha ucuza kolaylaştırma yeteneğinin reklamını yapıyor.” dedi.

Rios’a göre bu sadece gelecek değil, zaten tüm dünyada kullanılıyor.

Eski ABD Hazine Bakanı Kripto İçin Ne Dedi?

En önemlisi ise 2022’nin kripto piyasası için daha fazla düzenleyici etkisine sahip olacağını düşünüyor.

Kasım ayında, ABD Federal Rezervi de dahil olmak üzere bir grup düzenleyici, yasa koyucuların bankaların ve diğer büyük finansal kurumların gelecek yıl kripto para birimini işlemelerine nasıl izin verileceği konusunda daha fazla netlik sunmayı planladıklarını söyledi.

Netlik ihtiyacı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile XRP kripto para biriminin sanal para birimi mi yoksa menkul kıymet mi olduğu konusunda devam eden bir davanın konusu olan Ripple’a kadar uzanıyor.

Düzenlemeler bir yana, kripto piyasası Kasım ayında ilk kez toplam 3 trilyon doları aştıktan sonra önümüzdeki yıl büyümeye devam edecek gibi görünüyor. Microsoft, PayPal ve hatta Burger King gibi büyük şirketler zaten bazı biçimlerde kripto para birimini kabul ediyor.

Rios, 2022’de daha fazla büyük şirketi aynı taktiği izleyeceğinden çok umutlu olduğunu söyledi.

Peki ya siz kripto yatırımı yapan eski ABD Hazine Bakanı’nı bu düşünceleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten “tren istasyondan çoktan ayrıldı” mı?