• BITCOIN/TL
  2007158,578
  % -1,97
 • ETHEREUM/TL
  97848
  % -1,88
 • RIPPLE/TL
  15.95
  % -0,56
 • BITCOIN CASH/TL
  15696.17,565
  % 3,02
 • LITECOIN/TL
  2667.57
  % 4,57
 • COSMOS HUB/TL
  262.92
  % -0,38
 • CARDANO/TL
  14.51
  % -1,75
 • TETHER/TL
  32.52
  % -0,04

En İyi Uzun Vadeli Kripto Yatırımları

En İyi Uzun Vadeli Kripto Yatırımları

Birçok yatırımcı fiyat dalgalanmalarından kâr elde etmek için kısa vadeli bir strateji kullanacak olsa bile, kripto para piyasasına yaklaşmanın ideal yöntemi artık uzun vadelidir. Bu, uygulamadan uzak bir duruş sergilemenize ve piyasa türbülansından kurtulmanıza olanak tanır.

Not: Aşağıda yer alan kripto paralardan hiçbiri aktif yatırım tavsiyesi değildir. Olası kar/zarardan coin.izlemedia.com sorumlu tutulamaz.

Tüm potansiyel yatırımcılar, kripto para birimlerinin değişken varlıklar olduğunu ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceklerini hissettikleri fonlara yatırım yapmaları gerektiğini unutmamalıdır.

Yatırımcılar Dikkat: Bitcoin’in Fırlayacağı Tarih Belli Oldu

Yeni veriler, Bitcoin'in (BTC) boğa koşusunu yeniden başlatmadan önce iki yıl daha yatay izleyebileceğini savunuyor. Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt, 6 Nisan'daki bir tweet'te, bir sonraki ay için 2024'e kadar beklemek zorunda kalacağını öne süren tarihsel kalıpları vurguladı. Bitcoin, 2021'in 4. çeyreğinde merakla beklenen "patlama" zirvesi beklenenden çok daha düşük olduğu için geçen yılki performansıyla analistleri şaşırttı. BTC/USD, tüm zamanların bu mütevazı yeni zirvelerinin %50'sinden fazlasını kaybettikten sonra, fiyatın Bitcoin'in dört

İlgili İçerik

Bitcoin ne olur?

Bitcoin, finans camiasında iyi bilinir. En eski kripto para biriminin gelişmekte olan kripto pazarında ne kadar her yerde mevcut olduğu göz önüne alındığında, bu çoğu için sürpriz değil. Bitcoin şu anda en büyük ve en değerli kripto para birimidir ve 2009 yılında Satoshi Nakamoto adlı anonim bir gruptan piyasaya çıkan ilk kripto paradır.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tam lisanslı işlemler için erişim artık her zamankinden daha kolay. Ayrıca, geleneksel finans kurumlarının saklama hizmetleri hala teknolojiden daha az anlayanlara sunulmaktadır.

Blok zinciri ile ilgili ETF’ler, oynaklıktan endişe duyan yatırımcıların piyasaya katılmalarına izin verir; bu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin mal ve hizmetler için ödeme yapmak için giderek daha fazla kullanılabileceği anlamına gelir. Yani dünyanın her yerinden gelmeye devam etmek için değerini istikrarlı ve sürekli yatırımlar mümkündür.

Ethereum ne olur?

2014 yılında kurulan Ethereum, piyasa değerlemesi açısından ikinci en büyük kripto para birimidir. Merkezi olmayan uygulamalar veya DApp’ler, Ether’i kişiselleştirilmiş para birimi biçimi olarak kullanan ve Ethereum blok zincirinde çalışan madeni para gibi davranan bir platform olan bu platformda bulunabilir.

Ethereum’un açık kaynaklı halka açık blok zincirinin akıllı sözleşme işlevi, kullanıcıların kendi ısmarlama programlarını yürütmelerine olanak tanır.

Ethereum, “Ethereum 2.0” olarak bilinen teknolojisinin daha az enerji yoğun bir versiyonuna geçtiğinden uzmanlar, önümüzdeki aylarda ETH’nin fiyatının Bitcoin fiyatından daha da tahmin edilemez olacağını tahmin ediyor.

Ancak analistler, Ethereum platformunu kullanan yatırımcıların ve firmaların, yükseltmelerin daha geniş kullanım için daha cazip ve sürdürülebilir hale getirip getirmeyeceğini söylemeden önce değişikliklere nasıl tepki verdiğini görmeyi bekliyorlar.

Cardano ne olur?

Cardano’ya uzun vadeli yatırım yapmak birkaç nedenden dolayı mantıklıdır; Proof-of-stake mekanizması, son birkaç aydaki cansız performansına rağmen onu Ethereum’dan ayırıyor. Cardano’nun sağlam kanıt protokolü, Ethereum’un önceki çalışma kanıtı protokolüne biraz benzerlik gösteriyor, ancak daha hızlı, daha ucuz ve daha enerji verimli. Ethereum şu anda işlemleri doğrulamak ve sistem bütünlüğünü korumak için bu protokolü kullanıyor.

Geçen yıl boyunca Cardano, en dinamik kripto para birimleri arasında yer aldı. Bunu akılda tutarak Cardano (ADA), yatırımcıların incelemesi için uygun bir seçimdir ve Cardano için umut verici bir gelecek, 2022-2025 yılları için birçok analist tarafından tahmin edilmektedir.

Polkadot ne olur?

Polkadot, kripto para piyasasında en çok işlem görenler arasındadır. Polkadot ağı, diğer kripto para birimlerinin çoğundan daha düşük maliyet ve daha iyi performans sağlar, bu nedenle onu kripto yatırımcıları için bir numaralı seçim haline getirir. Uyarlanabilirlik söz konusu olduğunda Polkadot muhtemelen en iyisidir.

Yatırımcılar Polkadot ile ilgileniyorlar çünkü birlikte çalışabilirlik ve farklı blok zincirleri arasında karşılıklı bağlantı sağlaması sayesinde, farklı zincirlerin üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan ve optimum güvenlikle mesaj paylaşmasına ve ticaret yapmasına izin veriyor.

Geliştiriciler için Polkadot, diğer blok zincirlerini bağlamak ve hatta yeni blok zincirleri oluşturmak için bir aracı olarak kullanılabilir, bu nedenle doğal olarak yatırımcılar, programcıların akın ettiğini gördüklerinde yeni teknolojiye çekilirler.

Chainlink ne olur?

Chainlink, bir başka popüler ve değerli yatırımdır. Akıllı sözleşme protokolleri artık Chainlink sayesinde güvenliklerinden veya ağ bütünlüğünden ödün vermeden zincir dışı kaynaklardan veri toplayabilir. Sonuç olarak Chainlink, DeFi ekosistemindeki bir dizi en iyi performans gösteren protokolle entegre olabildi.

Chainlink’in ICO fiyatından binlerce kat daha yüksek mevcut fiyatla, şimdiye kadar kripto para birimi için büyük bir başarı elde etti. Yeni başlayanlar için, merkezi olmayan Oracle ağlarının boyutu büyümeye devam edecek ve buna ek olarak, Chainlink şu anda büyük bir indirimle satılıyor ve bu da onu yatırımcılar için daha da çekici hale getiriyor.